Kalendarz prawnika: Brak wydarzeń na dziś

SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?

Konferencja Dentons Litigation Day 2015 - Taktyka i strategia prowadzenia sporów

9 czerwca 2015 r. w Warszawie odbędzie się Dentons Litigation Day 2015 – całodniowa konferencja poświęcona strategii i taktyce prowadzenia sporów. Organizatorem jej jest Zespół Postępowań Sądowych i Arbitrażowych kancelarii Dentons – jeden z największych w Polsce i najbardziej zróżnicowany pod kątem charakteru prowadzonych spraw. Konferencja będzie miała wymiar praktyczny, prelegenci podzielą się z uczestnikami swoim analizując studium przypadków.

Tematyka konferencji obejmie takie zagadnienia jak:

  • Psychologia postępowania cywilnego – czyli jak wygrać proces nawet nie mając racji
  • Firma w obliczu przestępstwa – poradnik przetrwania
  • Procesowe i praktyczne aspekty nowych przepisów o dochodzeniu odszkodowań z tytułu szkód wyrządzonych naruszeniami prawa antymonopolowego
  • Spory z restrukturyzacją w tle. Jakie zmiany przyniesie wejście w życie ustawy Prawo restrukturyzacyjne?
  • Wstępny etap postępowania sądowego jako klucz do uzyskania przewagi w postępowaniu sądowym. Jak zarządzić postępowaniem, aby uzyskać możliwie największy wpływ na jego harmonogram i przebieg?
  • Oświadczenia i zapewnienia w umowach. Jak je formułować, aby były prawnie wiążące?
  • W jakich sytuacjach arbitraż może być lepszą metodą rozstrzygania sporów od sądownictwa powszechnego oraz jak prawidłowo formułować klauzule arbitrażowe, aby uniknąć sporów o właściwość Sądu.

 

„Naszym zamiarem było podzielenie się z klientami praktycznymi doświadczeniem pozyskanymi w prowadzonych przez zespół kilkuset postępowaniach sądowych o wielomilionowe kwoty i reputację przedsiębiorstw. Takiej platformy dzielenia się doświadczeniami w gronie klientów, prawników z przedsiębiorstw i osób w firmach odpowiedzialnych za sprawy prawne, jeszcze w Polsce nie było. Mam nadzieję, że formuła Dentons Litigation Day wpisze się w cykliczne wydarzenie cenione przez naszych klientów,” powiedział Wojciech Kozłowski, partner współprowadzący Zespół Postępowań Sądowych i Arbitrażowych w polskim biurze kancelarii Dentons i współzarządzający Praktyką Sporów Sądowych w Dentons Europe.

 

Konferencja jest skierowana do aktualnych i potencjalnych klientów Dentons. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Data: 01.06.2015 10:57
Autor/źródło: Dentons
Kategoria: Marketing, Szkolenia, Wydarzenia branżowe
Słowa kluczowe: prawnik, usługi prawne, konferencja, postępowanie sądowe, taktyka prowadzenia sporów
® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.