Kalendarz prawnika: Brak wydarzeń na dziś

SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?

Po niedawnej chińskiej fuzji Dentons znów się łączy, tym razem z firmą amerykańską

Niespełna trzy miesiące po ogłoszeniu utworzenia największej na świecie firmy prawniczej z połączenia dwóch gigantów - globalnej sieci Dentons i chińskiej kancelarii Dacheng, do konglomeratu wchodzi firma ze Stanów Zjednoczonych. Zapowiedziano, że niebawem z amerykańską strukturą US Dentons połączy się kancelaria McKenna Long & Aldridge.

Jak informują firmy, fuzja została zaakceptowana przez większość partnerów obu stron. Połączona struktura, największa na świecie pod względem liczby prawników , ma dysponować siecią 125 biur w ponad 50 krajach i zespołem ok. 6,6 tys. prawników, w tym ponad 1,1 tys. w Stanach Zjednoczonych. Oczekiwanym skutkiem tej kombinacji jest wzrost rynkowego znaczenia obu podmiotów zrzeszonych we wspólnej platformie usługowej na rynku amerykańskim i globalnym.

 

McKenna Long & Aldridge to amerykańska firma prawnicza, która ma 13 biur w Stanach Zjednoczonych oraz placówki w Brukseli i Seulu, w których zatrudnia w sumie ok. 500 adwokatów i doradców. Nie wszyscy z nich pozostaną w połączonej strukturze.

 

To nie jest pierwsze podejście tych dwóch firm do fuzji. Dentons szukała wcześniej kandydata w Ameryce, jednak w 2013 r. rozmowy zakończyły się fiaskiem, bo większość partnerów McKenna Long & Aldridge była przeciwna połączeniu się.

 

Dentons była wówczas nową globalną marką prawniczą utworzoną przez międzynarodowe kancelarie Salans, SNR Denton i kanadyjską Fraser Milner Casgrain i nie wiadomo było, czy to przedsięwzięcie zakończy się sukcesem.

 

Więcej czytaj na Polskiprawnik.pl»

Data: 13.04.2015 11:41
Autor/źródło: Polskiprawnik.pl
Kategoria: Marketing, Zarządzanie, Wydarzenia branżowe
Słowa kluczowe: usługi prawne, kancelaria prawna, fuzja w kancelarii, prawnicy
® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.