Kalendarz prawnika: Brak wydarzeń na dziś

SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Mec. Joanny Agackiej - Indeckiej - podsumowanie

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy to jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń organizowanych przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland. Jego początki sięgają 1997r. Rokrocznie w piętnastu polskich miastach odbywają się lokalne edycje konkursu - eliminacje, których zwycięzcy biorą udział w odsłonie ogólnopolskiej. Konkurs budzi duże emocje, głównie za sprawą interesujących kazusów z dziedziny prawa karnego i cywilnego, opracowanych przez profesorów prawa i praktyków środowiska sądowego oraz znamienitego jury. W tegorocznej edycji w składzie kapituły znaleźli się m.in.: mec. Elżbietę Agacką-Gajdowską, prof. Krzysztofa Indeckiego, mec. Krzysztofa Komorowskiego, prof. Jana Miodka, mec. Andrzeja Malickiego, Barbarę Kras, prof. Włodzimierza Gromskiego i innych.

Tym razem najlepsi studenci prawa z całej Polski w dniach 27 - 28 kwietnia w spotkali się we Wrocławiu w barokowej Auli Leopoldina - wyposażeni jedynie w oręż słowa zmierzyli się ze sobą w XVI Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym.

Tegoroczna edycja stała na bardzo wysokim poziomie, jednak bezkonkurencyjny okazał się Piotr Szefer (Uniwersytet Jagielloński), II miejsce zajął Paweł Przygucki (Uniwersytet Łódzki), III miejsce powędrowało do Alicji Sieczych (Uniwersytet Warszawski). Wyróżnienie otrzymał zaś Paweł Bocin (Uniwersytet Wrocławski).Kulminacyjnym punktem wydarzenia było nadanie Ogólnopolskiemu Konkursowi Krasomówczemu im. Mec. Joanny Agackiej - Indeckiej, Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej w latach 2007 - 2010. Była to niezwykle podniosła chwila, która dzięki obecności męża oraz matki tragicznie zmarłej nabrała szczególnego znaczenia. Wystąpienia prof. Krzysztofa Indeckiego, mec. Krzysztofa Komorowskiego z Naczelnej Rady Adwokackiej oraz Anny Ziemnickiej, Prezesa ELSA Poland 2007 przybliżyły zarówno sylwetkę, jak też współpracę mec. Joanny Agackiej - Indeckiej ze Stowarzyszeniem.Fakt, iż mec. Joanna Agacka – Indecka została patronem Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego stanowi dla ELSA Poland wielki zaszczyt i wyróżnienie. Jako Organizacja jesteśmy dumni, że Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy uzyskał imię osoby zasłużonej dla polskiej adwokatury, która z determinacją podejmowała działania nie tylko na rzecz rozwoju edukacji prawniczej w Polsce, ale także z dużym zaangażowaniem wspierała naszą działalność.

Data: 05.06.2012 09:00
Autor/źródło: ELSA
Kategoria: Ludzie
Słowa kluczowe: ELSA, Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy, ELSA Poland, edukacja prawnicza, konkurs
® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.