Kalendarz prawnika: Brak wydarzeń na dziś

SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?

Nowy partner międzynarodowy w warszawskim biurze kancelarii Gide Loyrette Nouel

Mecenas Paweł Grześkowiak, od 2006 roku partner lokalny w warszawskim biurze kancelarii Gide Loyrette Nouel, 22 czerwca 2013 roku dołączył do grona parterów międzynarodowych kancelarii.

Paweł Grześkowiak kieruje pracami warszawskiego Departamentu Bankowości i Finansów. Specjalizuje się w prawie finansowym i bankowym, w tym w operacjach finansowania zabezpieczonego i strukturyzowanego, a także w transakcjach private equity oraz transakcjach fuzji i przejęć. Posiada także rozległe doświadczenie w zakresie prawa giełdowego, papierów wartościowych, sekurytyzacji oraz projektów infrastrukturalnych. Doradza największym instytucjom działającym na polskim rynku: polskim i międzynarodowym bankom, funduszom private equity.


W ostatnim czasie doradzał między innymi na rzecz Abris Capital Partners, firmy zarządzającej funduszami private equity, podczas najważniejszych transakcji realizowanych przez te spółkę: w 2011 roku przy nabyciu 100% udziałów w spółce Siódemka z sektora usług kurierskich, w ubiegłym roku przy nabyciu 45% udziałów w Polskim Banku Przedsiębiorczości od domu maklerskiego DM IDMSA, czy w ostatnich miesiącach przy przejęciu spółek z sektora rolniczego Mykogen Polska i Mykogen Ukraine. Kierował także pracami nad jedną z ważniejszych ubiegłorocznych transakcji na polskim rynku M&A - doradzał na rzecz francuskiego ubezpieczyciela Groupama w zakresie porozumień z obecnym w Europie Środkowo-Wschodniej ubezpieczycielem Generali PPF Holding dotyczących sprzedaży jej polskiego oddziału, spółki Proama.


Paweł Grześkowiak
był wielokrotnie wyróżniany za swoje osiągnięcia zawodowe. Jest prawnikiem rekomendowanym przez międzynarodowe rankingi takie jak Legal 500 EMEA, Chambers i PLC Which Lawyer, w dziedzinach bankowości i finansów, fuzji i przejęć i private equity. W 2012 roku został takie laureatem konkursu zorganizowanego przez miesięcznik Forbes „Profesjonaliści Forbesa 2012 - Zawody Zaufania Publicznego” w kategorii „adwokaci”. Jest także aktywnym działaczem Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK).
 

Data: 05.07.2013 03:00
Autor/źródło: Kancelaria Gide Loyrette Nouel
Kategoria: Ludzie
Słowa kluczowe: Paweł Grześkowiak, kancelaria Gide Loyrette Nouel, Legal 500 EMEA, Chambers, PLC Which Lawyer
® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.