Kalendarz prawnika: Brak wydarzeń na dziś

SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?

Warunki pracy na medal

Rusza kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy, organizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. To już 46 odsłona wydarzenia, którego celem jest poprawa warunków pracy.

Warunki pracy na medal

Cel konkursu

 

Celem Konkursu jest wyróżnianie rozwiązań technicznych i organizacyjnych, a także opracowań naukowych, których zastosowanie przyczyniło się do poprawy warunków pracy. Konkurs promuje także projekty popularyzujące tematykę bezpieczeństwa oraz ochrony człowieka w środowisku pracy.

 

Konkurs z tradycjami

 

To już 46 edycja wydarzenia, które pomaga znaleźć rozwiązania, które przynoszą korzyść wymierną – poprawę warunków pracy pracowników. W czasie 45 lat organizowania Konkursu nagrodzono rozwiązania, które - zastosowane w praktyce - przyniosły poprawę warunków pracy dla kilkuset tysięcy osób, jak również związane z tym korzyści ekonomiczne.

 

Nagrody

 

W Konkursie przyznawane są nagrody pieniężne i wyróżnienia dla autorów prac, a od 1995 roku - również wyróżnienia dla zakładów pracy. Wśród nagrodzonych są zarówno duże zakłady przemysłowe, jak i małe zakłady rzemieślnicze, a także instytuty naukowe i młodzi wynalazcy - wszyscy, którzy działają na rzecz zwiększania bezpieczeństwa pracy, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie.

Kategorie konkursowe

 

Do udziału w Konkursie mogą być zgłaszane wnioski w trzech kategoriach:

  • kategoria A – rozwiązania techniczne i technologiczne
  • kategoria B – prace naukowo-badawcze
  • kategoria C – przedsięwzięcia organizacyjne i edukacyjne

 

Termin składania wniosków

 

Wnioski można składać do Sekretariatu Konkursu do 31 sierpnia 2018 r. Ocena wniosków konkursowych i wręczenie nagród laureatom Konkursu nastąpi do 31 grudnia 2018 r.


Źródło:
Oficjalna strona Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
 


Data: 23.04.2018 19:19
Autor/Źródło: Zespół portalu sPrawnik.pl
Kategoria: Prawo, Po pracy
Słowa kluczowe: prawo pracy, warunki pracy, pracownik, pracodawca, zakład pracy, 46 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy
® 2011 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.