Kalendarz prawnika: Brak wydarzeń na dziś

SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?

Obywatele mogą zgłaszać propozycje zmian w PIT, CIT i VAT

Ministerstwo Finansów przekonuje, że chce usprawnić polski system podatkowy. Inspiracji szuka u Obywateli. Stąd powstała inicjatywa Glos podatnika, która ma zachęcić Polaków do zgłaszania opinii i pomysłów na zwiększenie efektywności i dostosowania narzędzi fiskalnych do potrzeb życiowych i biznesowych. Na pierwszy ogień idą podatki PIT, CIT i VAT.

Obywatele mogą zgłaszać propozycje zmian w PIT, CIT i VAT

Głos podatnika

 

Aplikacja Głos podatnika będzie dostępna na stronach podatki.gov.pl i twojglos.gov.pl. Jest to przystępne narzędzie do komunikacji z administracją skarbową. Ministerstwo Finansów liczy, że stanie się  on symbolem zmiany w relacjach między obywatelami i administracją. Głos podatnika  ma być też cennym źródłem informacji, zgodnie z zasadą, że to klient wie najlepiej, czego mu potrzeba. Jednocześnie dzięki temu narzędziu resort finansów będzie mógł otrzymywać komentarze i uwagi również do swoich propozycji.

 

 

 

Ministerstwo Finansów czeka na pomysły i opinie

 

Ministerstwo Finansów liczy na propozycje nowych rozwiązań, na początku w zakresie podatków PIT, CIT i VAT, w tym ich upraszczania i uszczelniania czy dostosowania prawa podatkowego do zmieniających się wyzwań i technologii. W kolejnym etapie pojawią się również inne tematy.  Resort finansów ma nadzieję na twórcze pomysły i opinie, które mają usprawnić polski system podatkowy, tak aby stał się bardziej efektywny i lepiej odpowiadał na potrzeby życiowe i biznesowe obywateli. Powołani eksperci zajmą się wstępną analizą zgłaszanych propozycji. W  przypadku gdy sygnalizowany problem zostanie oceniony jako istotny, a jego rozwiązanie możliwe do wprowadzenia w obecnych warunkach, pomysł będzie mieć szansę na realizację.

 

Źródło:
Oficjalna strona Ministerstwa Finansów.
 


Data: 02.02.2020 06:00
Autor/Źródło: Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Kategoria: Prawo
Słowa kluczowe: podatek, PIT, CIT, VAT, system podatkowy w Polsce, Ministerstwo Finansów, głos podatnika
® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.