Kalendarz prawnika: Brak wydarzeń na dziś

SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?

Zamknięte galerie handlowe, puby, restauracje i siłownie-rozpoczęła się społeczna kwarantanna

W celu ograniczenia możliwości zakażeń wirusem SARS – CoV - 2 , wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego. W związku z powyższym od 14 marca obowiązują ograniczenia w działaniu m.in. galerii handlowych, restauracji, pubów czy siłowni.

Zamknięte galerie handlowe, puby, restauracje i siłownie-rozpoczęła się społeczna kwarantanna

Stan zagrożenia epidemicznego

 

W Polsce wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. To oznacza, że w kolejnych rozporządzeniach minister zdrowia może wprowadzić np.:

  • czasowe ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się,
  • czasowe ograniczenie lub zakaz obrotu i używania określonych przedmiotów lub produktów spożywczych,
  • czasowe ograniczenie funkcjonowania określonych instytucji lub zakładów pracy,
  • zakaz organizowania widowisk i innych zgromadzeń ludności,
  • obowiązek wykonania określonych zabiegów sanitarnych, jeżeli wykonanie ich wiąże się z funkcjonowaniem określonych obiektów produkcyjnych, usługowych, handlowych lub innych obiektów,
  • nakaz udostępnienia nieruchomości, lokali, terenów i dostarczenia środków transportu do działań przeciwepidemicznych przewidzianych planami przeciwepidemicznymi.


 

 

 

Zamknięte siłownie, puby i restauracje

 

Na mocy rozporządzenia, w czasie stanu epidemicznego ustanowiono zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców działalności polegającej m.in. na przygotowywaniu i podawaniu posiłków i napojów (z wyłączeniem usług na wynos i z dowozem) a także związanej z organizacją, promocją lub zarządzaniem imprezami, takimi jak targi, wystawy, kongresy, konferencje czy spotkania. Wprowadzono także zakaz działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej, w szczególności polegającej na prowadzeniu miejsc spotkań, klubów, w tym klubów tanecznych i klubów nocnych oraz basenów, siłowni i klubów fitness.

 

Zamknięte galerie handlowe

 

Regulacja zakłada też m.in., że w obiektach handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2 ustanawia się czasowe ograniczenie handlu detalicznego najemcom powierzchni handlowej, których przeważająca działalność polega na handlu:  wyrobami tekstylnymi, wyrobami odzieżowymi, obuwiem i wyrobami skórzanymi, meblami i sprzętem oświetleniowym, sprzętem radiowo-telewizyjnym lub sprzętem gospodarstwa domowego, artykułami piśmiennymi i księgarskimi.Oznacza to, że CZYNNE będą wszystkie sklepy spożywcze, drogerie czy pralnie. 


 

Podstawa prawna:

 

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego
 


Data: 13.03.2020 22:00
Autor/Źródło: Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Kategoria: Prawo
Słowa kluczowe: Stan zagrożenia epidemicznego, Zamknięte galerie handlowe, puby a koronawirus, zamknięte sklepy, zamknięte kluby taneczne, ograniczenia związane z koronawirusem

Wasze komentarze Napisz swój komentarz

Steve Hoffman: Witam Panie i Panowie. Potrzebujesz pomocy finansowej? Wiele osób szuka pomocy finansowej, ale nie wie, jak to zrobić. Czy wiesz, że możesz ubiegać się o pożyczkę i uzyskać pożyczkę w mniej niż 24 godziny, aby rozwiązać swoją sytuację finansową? Niektórzy mogą myśleć, że uzyskanie pożyczki jest trudne, ale muszę wiedzieć, że uzyskanie pożyczki od mojej firmy jest bardzo łatwe, ponieważ staramy się, aby pożyczki były łatwe, wygodne i niedrogie. Oferujemy elastyczne i wielokrotne opcje pożyczek, w tym pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone dostosowane do twoich potrzeb. Nasza usługa jest bardzo szybka, godna zaufania i niezawodna. Możesz pożyczyć od 1 000 do 20 milionów EUR według subsydiowanych rocznych stóp procentowych w wysokości 3%. NoviCap jest właściwą firmą do skontaktowania się w razie pilnej potrzeby pożyczki. NoviCap zapewnia rozwiązania finansowe. Firma oferuje wszelkiego rodzaju usługi finansowe, w tym pożyczki biznesowe, pożyczki osobiste itp. Możesz złożyć wniosek w dowolnym miejscu i czasie, możesz złożyć wniosek online, telefonicznie lub za pomocą laptopa. Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. Aby uzyskać więcej zapytań / pytań? - Skontaktuj się z nami za pośrednictwem E-mail: (novicapfinancialservices@gmail.com) LUB Napisz do nas na WhatsApp za pośrednictwem: +31642117819.
2020-04-07 01:33:51
Avant: 0
2020-03-22 21:52:20
® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.