Kalendarz prawnika: Brak wydarzeń na dziś

SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?

Pójdziemy do muzeum i wyjedziemy na urlop - od dzisiaj obowiązuje drugi etap znoszenia restrykcji

Zapowiadana przed majówką „odwilż” stała się faktem. Od dzisiaj zrobimy zakupy w centrum handlowym, pójdziemy do muzeum, biblioteki, a nawet pojedziemy na urlop.

Pójdziemy do muzeum i wyjedziemy na urlop - od dzisiaj obowiązuje drugi etap znoszenia restrykcji

Centra handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe otwarte

 

Od 4 maja centra handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe otwarte, ale z limitem osób i bez spożywania posiłków. Na 1 osobę musi jednak przypadać min. 15m2 powierzchni handlowej. Co ważne – do powierzchni sprzedażowej nie wlicza się powierzchnia korytarzy. W centrach handlowych nie mogą też funkcjonować jednak kluby fitness i przestrzeń rekreacyjna (np. place zabaw). Nie mogą funkcjonować także miejsca, w których spożywa się posiłki na miejscu (tzw. food court).

 

 

 

 

Uchylono także dotychczasowy zakaz handlu w weekendy dla wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych.

 

Otwarte hotele

 

Do tej pory hotele co do zasady nie przyjmowały gości – z wyjątkiem osób w delegacji i w kwarantannie. Od 4 maja usługi hotelarskie i noclegowe będą mogły być świadczone pod warunkiem, że zachowane będą szczególne zasady bezpieczeństwa. W hotelach i obiektach noclegowych ograniczona zostaje nadal działalność restauracji hotelowych i przestrzeni rekreacyjnych. Siłownie, sale pobytu i baseny pozostają zamknięte. Natomaist restauracje hotelowe mogą wydawać posiłki gościom hotelowym do pokoju. Nie mogą jedynie serwować ich na miejscu.

 

Otwarte biblioteki i muzea

 

Od dzisiaj powinny być już czynne biblioteki i muzea. Jednak część placówek zastrzegła późniejszy termin otwarcia z uwagi na konieczność dostosowania pomieszczeń do zwiększonych wymogów sanitarnych. Innymi słowy instytucje kultury będą otwierane stopniowo i w różnym czasie. O konkretnym terminie decydować będzie organ prowadzący daną placówkę po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną.

 

Lecznicza rehabilitacja lecz nie w salonie masażu

 

Osoby chore i cierpiące na dolegliwości bólowe będą mogły od 4 maja korzystać z rehabilitacji leczniczej. Salony masażu nadal pozostają zamknięte!
 

 

 

Źródło:
Oficjalna strona Serwis Rzeczypospolitej Polskiej
 


Data: 04.05.2020 10:01
Autor/Źródło: Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Kategoria: Prawo
Słowa kluczowe: Centra handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe otwarte, Otwarte hotele, Lecznicza rehabilitacja, salony masażu, kolejny etap znoszenia obostrzeń
® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.