Kalendarz prawnika: Brak wydarzeń na dziś

SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?

Od 5 września obowiązują nowe regulacje w sprawie pracy zdalnej

To nie koniec pracy zdalnej. W związku z trwającą epidemią zdecydowano się na wydłużenie okresu, w którym pracodawca ma możliwość zlecania pracownikowi pracy w trybie pracy zdalnej. 5 września w życie wejdą nowe przepisy.

Od 5 września obowiązują nowe regulacje w sprawie pracy zdalnej

Zmiany w prawie

 

W związku z przedłużającym się stanem epidemii oraz faktem, że obowiązujące regulacje prawne dotyczące pracy zdalnej utracą moc 4 września br., wprowadzone zostały zmiany w ustawie, która te kwestie reguluje.


Praca zdalna narzędziem walki z COVID 19

 

W celu przeciwdziałania COVID-19, pracodawca będzie mógł polecić pracownikowi wykonywanie przez czas oznaczony pracy określonej w umowie o pracę, poza miejscem jej stałego wykonywania – czyli pracy zdalnej − w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19 oraz w okresie 3 miesięcy po ich odwołaniu. Zmiana ta wejdzie w życie z dniem 5 września 2020 r. Oznacza to, że Od 5 września br. korzystanie z rozwiązania dotyczącego możliwości wykonywania pracy zdalnej zostanie wydłużone na cały okres obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, ogłoszonego z powodu COVID-19, oraz w okresie 3 miesięcy po ich odwołaniu.

 

 
Źródło:

Oficjalna strona MRPIPS.


Data: 05.09.2020 00:00
Autor/Źródło: Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Kategoria: Prawo
Słowa kluczowe: praca zdalna, kierowanie do pracy zdalnej, pracownik, pracodawca, prawo pracy, Zmiany w prawie w kwestii pracy zdalnej, Praca zdalna narzędziem walki z COVID 19
® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.