Kalendarz prawnika: Brak wydarzeń na dziś

SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?

Od 27 marca nowe zasady bezpieczeństwa

W sobotę, 27 marca, zaczęły obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2. Co się zmieniło?

Od 27 marca nowe zasady bezpieczeństwa

Zmiany w handlu

 

Od 27 marca wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 zostają zamknięte. Centra i galerie handlowe – tak jak dotychczas– pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. Oprócz tego w placówkach handlowych, na targu lub poczcie będą obowiązywały nowe limity osób: 
 

  •     1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
  •     1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.

 

 

 

 

 

Kościoły

 

Od 27 marca, w miejscach kultu religijnego obowiązuje nowy limit osób – na 1 osobę będzie musiało przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

 

Salony fryzjerskie i kosmetyczne

 

Od 27 marca zakaz działalności objął także salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne w całej Polsce. Oznacza to, że nie ma już możliwości skorzystania z powyższych usług.

 

Żłobki i przedszkola tylko dla medyków

 

Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, zamknięte zostały żłobki i przedszkola.  Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

 

Działalność obiektów sportowych

 

Działalność obiektów sportowych została ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności. Nadal zamknięte pozostają też m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

 

Źródło:

Oficjalna strona Serwis Rzeczypospolitej Polskiej.


® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.