Kalendarz prawnika: Brak wydarzeń na dziś

SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?

Nowe zasady kwarantanny od 30 marca

Rząd zmienia zasady kwarantanny. Nowe reguły wchodzą w życie we wtorek 30 marca.

Nowe zasady kwarantanny od 30 marca

Ujednolicone zasady kwarantanny

 

Od 30 marca ujednolicono zasady kwarantanny, zarówno jeśli chodzi o transport lądowy, jak i lotniczy.Podróżni przybywający do Polski ze strefy Schengen będą podlegali obowiązkowej kwarantannie, chyba że przedstawią negatywny wynik testu na COVID-19, nie starszy niż 48 godzin. Natomiast przybywający spoza strefy Schengen, będą bez wyjątku kierowani na kwarantannę, niezależnie od posiadanego testu. Osoby zaszczepione będą zwolnione z kwarantanny.

 

 

 

 

Zasady dla podróżnych przybywających do Polski ze strefy SchengenOd 30 marca podróżni będą podlegali kwarantannie, chyba że przedstawią negatywny wynik testu na COVID-19. Test będzie musiał być wykonany nie później niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy, przy czym respektowany będzie zarówno wynik testu  PCR, jak i antygenowego. Nowe zasady obejmą wszystkie środki transportu: transport zbiorowy i indywidualny oraz piesze przekraczanie granicy. Podróżni, którym została nałożona kwarantanna w Polsce, będą mogli wykonać test, którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny.

 

Zasady dla podróżnych przybywających do Polski spoza strefy Schengen


 

Każdy z podróżujących z poza strefy Schengen zostanie skierowany na kwarantannę. Co istotne, z kwarantanny nie będzie zwalniać test wykonany w kraju, z którego przybywa dana osoba.Podróżni, którym została nałożona kwarantanna, bedą mogli w Polsce wykonać test (PCR lub antygenowy), którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny.


Zwolnienie  z kwarantanny

 

Osoby zaszczepione na COVID-19 będą zwolnione z kwarantanny. Będzie to dotyczyć osób, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej.
 


® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.