Kalendarz prawnika: Brak wydarzeń na dziś

SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?

Kancelarie o największych przychodach w 2014 roku

Największe przychody w 2014 r. osiągnęła w Polsce kancelaria Dentons. Była to rekordowa w historii branży kwota 153,1 mln zł. Nigdy żadna firma nie sprzedała usług prawniczych za więcej pieniędzy i nie przekroczyła bariery 150 mln zł obrotu.

Kancelarie o największych przychodach w 2014 roku

Redakcja Polskiego Prawnika przedstawia zestawienie przychodów osiągniętych w 2014 r. przez największe kancelarie działające w Polsce. Opracowaliśmy je na podstawie sprawozdań finansowych złożonych do Krajowego Rejestru Sądowego, uzupełniając w trzech przypadkach danymi z tegorocznego rankingu „Rzeczpospolitej".

 

Z naszej klasyfikacji wynika, że mieliśmy w owym roku - po raz drugi w historii rynku prawnego - trzech „stumilionerów" Granicę 100 mln obrotów przekroczyły oprócz Dentons (piąty rok z rzędu) kancelarie Clifford Chance (drugi rok z rzędu) i Sołtysiński Kawecki & Szlęzak (pierwszy raz osiągnęła ją polska niezależna firma prawnicza). Przy czym wynik tej ostatniej jest pięciogwiazdkowy także ze względu na imponujący prawie 20-procentowy (16,7 mln zł) skok obrotów w stosunku do roku 2013. Takim nie mogą pochwalić się jej bezpośredni sąsiedzi z trójki „stumilionerów", ani w ogóle żadna inna firma z zestawienia.

 

Dentons w chmurach

 

Różnice na szczytach tabeli są jednak znaczące. Pomiędzy kancelariami z pierwszego i drugiego miejsca - ponad 45 mln zł, pomiędzy liderem i firmą z czwartej pozycji - prawie 67 mln zł. Pokazują, że od kilku już lat Dentons jest hegemonem krajowego rynku.

 

Ta kancelaria miała wzrost przychodów o 11 mln zł, ale wart podkreślenia jest również przyrost o 10,5 mln zł, jaki był udziałem szóstej w tabeli firmy Linklaters.

Czwarta w zestawieniu kancelaria CMS odczuła natomiast przykry zjazd obrotów aż o 15 mln zł, ale wciąż jest blisko szczytu, ponieważ spadała z wysokiego wyniku ubiegłorocznego. Piąta Weil Gotshal & Manges obsunęła się zaś o jedną pozycję, a stało się tak, ponieważ zmniejszyła przychód po raz drugi z rzędu.

 

Wzrost przychodów w 2014 r. odnotowało 15 kancelarii z zestawienia, a spadek - 8. W rankingu ubiegłorocznym te proporcje prezentowały się mniej korzystnie: 13 - wzrost, 12 - spadek, co wskazuje na poprawę koniunktury na rynku w 2014 r.

 

Wzrost wzrostów

 

Zwiększyły obroty kancelarie Greenberg Traurig (drugi rok z kolei), DLA Piper i Kochański Zięba i Partnerzy (duże skoki po 7 mln zł), Deloitte Legal (aż o 9 mln zł, po latach nieprzerwanego wzrostu), Bird & Bird (nieźle, bo o prawie 5 mln zł), White & Case (po przerwie odbiła się od trendu spadkowego), Domański Zakrzewski Palinka i PwC Legal (nieznacznie), Gide Loyrette Nouel (skromnie).

 

W strefie stabilizacji pozostały firmy SPCG T. Studnicki K. Płeszka Z. Ćwiąkalski J. Górski, Roedl Majchrowicz-Bączyk oraz Drzewiecki Tomaszek & Wspólnicy.

 

Hamowanie spadków

 

Oprócz CMS i Weil Gotshal & Manges spadki przychodów odnotowało pięć kancelarii. Baker & McKenzie (o ponad 8 mln zł i Wierzbowski Eversheds (o prawie 4 mln zł). Obie te firmy są już trzeci rok z rzędu na fali wstecznej. K & L Gates nie powtórzyła świetnego wyniku sprzed roku - w 2013 r. miała wzrost obrotów o ponad 17 mln zł. W 2014 musiała zadowolić się spadkiem o ponad 5 mln zł. Drugi rok zmniejszała obroty kancelaria Squire Patton Boggs. Mniejsze miała także GWW Woźny i Partnerzy, ale ta firma ze względu na przekształcenia organizacyjne przedstawiła wyniki nie do końca miarodajne, gdyż nie obejmujące dwóch ostatnich miesięcy roku.

 

Więcej czytaj na Polskiprawnik.pl»


Data: 24.09.2015 07:36
Autor/Źródło: Polskiprawnik.pl
Kategoria: Marketing, Wydarzenia branżowe
Słowa kluczowe: kancelarie prawne, usługi prawne, przychody w kancelarii, ranking kancelarij
® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.