Kalendarz prawnika: Brak wydarzeń na dziś

SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?

Zalety kantorów internetowych

Często nie zdajemy sobie sprawy, ile pieniędzy tracimy, wymieniając walutę w stacjonarnych kantorach czy banku. Jeśli spłacamy kredyty walutowe, prowadzimy rozliczenia z zagranicznymi kontrahentami lub przesyłamy pieniądze zza granicy, dodatkowe koszty mają naprawdę duże znaczenie. Jak oszczędzać na wymianie walut? Odpowiedzią są kantory internetowe. Poznajcie ich zalety!

Zalety kantorów internetowych

1. Niższe ceny kursów

 

Być może jeszcze o tym nie wiecie, ale tradycyjne kantory i banki mają bardzo wysokie spready walutowe, czyli marże. Płacąc za wynajem powierzchni i działalność stacjonarną muszą jakoś zarobić, dlatego ceny ich kursów są dużo wyższe niż w internecie. Kantory internetowe, takie jak Fritz Exchange, mają spready niższe nawet o kilkadziesiąt groszy. W przypadku firm, które obracają dużą ilością pieniędzy, różnica jest naprawdę wielka. Tym bardziej, że istnieje dodatkowo możliwość negocjacji cen kursów, w przypadku wymiany minimum 10 tys. euro.

 

2. Dostępność 24h/d

 

Kantory internetowe działają przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, a także we wszystkie możliwe święta. Dzięki temu mamy pewność, że zawsze będziemy mogli wymienić gotówkę. Nie musimy wychodzić z domu czy pracy, by wymienić walutę, zrobimy to z poziomu naszego komputera czy tabletu. Wystarczy jedynie dostęp do internetu. A co, jeśli zabraknie nam internetu? Grupa Fritz Exchange stworzyła kantor automatyczny. Jest to urządzenie działające na podobnej zasadzie co bankomaty. Obecnie takie kantory znajdują się już w kilkunastu miastach w Polsce. Ich zaletą jest oczywiście całodobowa dostępność i tak samo niskie ceny kursów.

3. Szybkość i bezpieczeństwo

 

Bezpieczna wymiana walut online? Jak najbardziej! Kantory internetowe dokładają wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkich transakcji. Nadzór Generalnego Inspektora Informacji Finansowej, certyfikat SSL, token SMS - dzięki tym zabezpieczeniom klienci mogą spać spokojnie. Dodatkowo ponad 90% transakcji w kantorze Fritz Exchange realizowanych jest w 15 minut.

 

4. Profesjonalna obsługa klienta

 

W razie jakichkolwiek problemów czy wątpliwości klienci mogą zwrócić się do Biura Obsługi Klienta, które składa się z wykwalifikowanych pracowników, mających ponad 20-letnie doświadczenie w tej branży.


Data: 27.06.2017 13:00
Autor/Źródło: Autor zewnętrzny
Kategoria: Marketing, Zarządzanie
Słowa kluczowe: waluty, wymiana walut, wymiana walut on-line, kantory internetowe, e-kantor

Wasze komentarze Napisz swój komentarz

definalto: Ktoś kto korzystał z kantoru internetowego z pewnością wie o tych wszystkich zaletach jakie są powyżej opisane. Ja w pełni się z tym zgadzam. Od siebie dorzucę jedynie, że kantor-przynajmniej gieldawalut.com gdzie ja jestem zarejestrowany jest także doskonałą alternatywą dla firm świadczących usługę transferów w walucie za granicę. Prosto z mojego konta w kantorze robię takie przelewy minimalnym kosztem, dochodzą zgodnie z sesjami bankowymi.
2018-05-27 22:38:31
Horacy: Niezwykle przydatne są takie kantory, dla mnie żadna inna forma przewalutowania nie zastąpi mi Amronet, do którego mam zaufanie tak samo względem jakości jak i bezpieczeństwa moich pieniędzy. Zachęcam do przewalutowań bezgotówkowych, nie pochłaniają czasu tyle co chodzenie do stacjonarnego kantoru i nie ponosimy takich kosztów jak spread kilkadziesiąt gr.
2018-05-19 21:45:47
piegus: Przewalutowania w kantorze online są mniej stresujące. Nie mam gotowki przy sobie, pełna dyskrecja:) Mogę spokojnie przemyśleć czy kurs mi odpowiada (kasjer nie ponagla wzrokiem). Na pluskantor.pl nawet symulację wymiany generuję, co do niczego mnie nie zobowiązuje. Tak jak i posiadanie darmowego konta, dostępnego całą dobę.
2018-04-22 01:22:55
Łukasz: Kiedy mój bank uruchomił internetowe przewalutowania to skorzystałem i spodobała mi się ta forma, jednak zauważyłem niedługo potem że działająca w taki sam sposób Gieldawalut.com wycenia zdecydowanie korzystniej więc z banku zrezygnowałem. Kupuję walutę i tanio i komfortowo.
2018-04-16 20:48:49
Sadownik: Zdecydowanie najbardziej mi się podoba w e-kantorach to że można korzystać z usługi w każdej chwili i z każdego miejsca. Ale...nie wszystkie działają niestety 24 godziny na dobę. Ja wybrałem Amronet właśnie ze względu na całodobową dostępność i transakcje zawsze w czasie rzeczywistym.
2018-03-30 22:48:26
Anton: Największą zaletą jaką dostrzegłem podczas juz dość długiej współpracy z Pluskantor.pl jest to że wymianę i przelew do dowolnego odbiorcy załatwiam w jednym miejscu, a na koszt uslugi przewalutowania nie składa się kompletnie nic poza spreadem ok 2 grosze.
2018-03-14 22:42:25
Błażej: Gieldawalut.com ponadto daje możliwość obniżenia kosztu wymiany waluty dzięki cashback, od początku korzystam z tej dogodności, ponoszę o 20% niższy koszt prowizji.
2018-02-12 00:41:26
Adela: Sądzę że niektóre platformy walutowe mają więcej zalet niż kantory, na Gieldawalut.com to zauważyłam. Opcja wymiany na 2 sposoby- kurs platformy oraz własny jak ktoś chce jeszcze taniej:)
2018-01-30 22:23:41
m.makowska: Korzystałam z pluskantor.pl i wcześniej z kilku podobnych, zaletą tego pierwszego jest to, że najszybciej realizuje wymiany w systemie 24 godzinnym bez przerwy, nie każdy kantor tak funkcjonuje a Pluskantor owszem. Dobra wycena walut to standard.
2018-01-22 20:49:36
HarFord: Założę się że każdy kto spróbuje wymienić walutę internetową od razu jej zalety zauważy. Więc wiele mówić nie trzeba. Jak jeszcze nie korzystaliście z takiej możliwości, szczerze polecam Amronet obsługa bajecznie prosta, wyjaśnione krok po kroku "z czym to się je" i w razie czego na infolinii służą pomocą.
2018-01-16 00:42:58
perqn: Pewnym oraz szybkim kantorem jest Pluskantor.pl, chwila moment i środki są już przewalutowane- to na pewno zaleta:)
2017-12-27 22:21:31
Lu_sia: Nawet w pośpiechu jak teraz przed samymi świętami wymieniłam walutę na Gieldawalut.com nie musząc tego planować względem wybrania się do kantoru. Zaletą jest więc skrócenie przewalutowania, nie trzeba sobie przerywać obowiązków, pracy, kantor jest pod ręką. W dodatku z lepszą wyceną niż na mieście.
2017-12-23 00:16:06
Trekk: Wiele słyszałem o fałszywych banknotach, a przy bezgotówkowej wymianie waluty taka opcja jest wykluczona. To pierwsza rzecz która mnie skłoniła do zarejestrowania się na pluskantor.pl, a druga: oczywiście wyjątkowo niski koszt przewalutowania, spread 1-2 grosze maks.
2017-12-13 21:12:04
natal: W praktyce jeszcze nie odkryłam tych zalet, wyjeżdżam do pracy za granicę po nowym roku także myślę, że taki kantor by mi się przydał. Trochę się orientowałam więc w temacie, bardzo dobre wrażenie robi na mnie pluskantor.pl, można łatwo się zorientować co i jak, w cenach kupna/sprzedaży.
2017-12-09 00:27:12
kwader: Ja już bardzo długo korzystam z Amronet i myślę, że posiada wszystkie walory jakich w tej branży potrzeba.
2017-12-04 22:33:40
pink: Zalety internetowej wymiany walut poznałam dzięki platformie Gieldawalut.com. Super sprawa jak dla mnie, nie trzeba chodzić do kantoru- wystarczy się zalogować z dowolnego urządzenia z internetem.
2017-11-26 22:56:32
Bączek Sylwia: Lepsze kursy walut i rewelacyjne tempo wymiany- najważniejsze zalety dla mnie. Na pewno te warunki spełnia Pluskantor.pl w którym ostatnio regularnie kupuję CHF, sprawdził się na 100%
2017-11-20 17:07:03
Him34: Tanie i wygodne przelewy zagraniczne- z kantoru oraz do kantoru żeby przewalutować. To jest po prostu świetne. Jak szukacie takiego który bardzo szybko realizuje transfery na cały świat, to zdecydowanie byłbym za Amronet.
2017-11-05 21:31:34
Paki: Amronet ma też ciekawą opcję oszczędzania pieniędzy przez tzw. cashback, przy każdym przewalutowaniu się zyskuje. Zwykłe kantory nie organizują takich promocji
2017-11-02 23:22:13
scotty: Na podstawie własnych doświadczeń podczas kilkumiesięcznej już współpracy z kantorem Amronet najbardziej podoba mi się to, ze przewalutowania są tak szybkie, że nie muszę już iść do kantoru i że ponoszę dużo mniejszy koszt.
2017-10-27 00:16:39
giełda: Warto poznać zalety serwisu Gieldawalut.com. Sam byłem na początku nastawiony sceptycznie, ale się odważyłem i coraz chętniej korzystam. Przede wszystkim błyskawiczne transfery bezgotówkowe na cały świat+ mocno konkurencyjne kursy.
2017-10-20 22:24:16
polskie kantory: Wymieniam przez Internet, ale tylko w polskich kantorach, nie mam zaufania do tych które mają siedzibę za granicą. Jak na razie wrocławski Amronet daje mi maksimum komfortu. Technicznie jest bardzo nowoczesny i widać, że firma bierze pod uwagę potrzeby klienta- nie tylko korporacyjnego.
2017-10-18 18:50:42
smok wawelski: Jestem trochę zapracowany i naprawdę trudno by mi było wykroić czas żeby kantory na mieście odwiedzać, a na platformie Gieldawalut.com wystarczy że się zaloguję, choćby z telefonu i mogę dokonać przewalutowania bez zbędnej fatygi- to jest mega zaleta:)
2017-10-14 23:51:04
Daniel403: Jedną z największych zalet dostrzegam w platformach wymiany walut, mianowicie to, że mam wpływ na kurs po jakim wymienię. W Gieldawalut.com to się srawdziło już wiele raz i wcale długo nie czekałem, przeważnie 2-3 godziny lub szybciej nawet po tzw własnym kursie.
2017-10-03 21:36:37
stick: Amronet.pl daje 90% rabatu na pierwszy tydzien, dobra okazja aby np. dużą transakcję dla firmy zrealizować:)
2017-09-27 20:54:26
kania: Co do atrakcyjnych ofert promocyjnych, opłaca się skorzystać z 80% zniżki w Gieldawalut.com. Później też dużo można zaoszczędzić na wymianach po własnym kursie.
2017-09-14 20:43:53
ColaR: W e kantorach często można natrafić na świetne promocje i bardzo okazyjnie przewalutować dzięki nim pieniądze, np. w Pluskantor.pl pierwsze transakcje do 5000 zrealizowałem za darmo:)
2017-09-07 20:40:21
marcin wojtasik: Dosyć długo już wymieniam przez Amronet. Zalety są takie,że kantor mam dostępny w każdej chwili nie wychodząc z biura lub mieszkania i przewalutowanie dużo mniej kosztuje.
2017-09-06 09:20:32
Lucyna: Tak, to świetna opcja w dzisiejszych czasach, gdy większość dnia spędzamy w pracy albo gdy jesteśmy w podróży. Na pewno z tego względu Gieldawalut.com zdobędzie wielu klientów. Powodzonka:)
2017-08-27 20:56:47
AndrzejS: Olbrzymią zaletę wymiany waluty online odkryłem na platformie Gieldawalut.com- mam na myśli możliwość korzystania z aplikacji na smartfonie.
2017-08-24 21:06:15
Rafał: A niech wyjdę na materialistę;) ale będę szczery. Największa korzyść z wymiany bezgotówkowej to zaoszczędzonych kilkadziesiąt albo nawet kilkaset złotych. Ja tak średnio gdy przez Amronet wymieniam, mam taniej o około 100-120 niż tradycyjnie i nie wydaję na paliwo żeby dojechać do kantoru:)
2017-08-23 22:43:23
JasKot: Nie trzeba nawet wychodzić z domu- to jest najlepsze, kantor zawsze w zasięgu.Technicznie platforma Gieldawalut.com jest dobrze zorganizowana, nic nie szwankuje nawet jeśli wymieniam łącząc się z Internetem w telefonie.
2017-08-21 22:25:06
Ecel: Co do tych wszystkich zalet w pełni się zgadzam, aczkolwiek najbardziej odpowiadają mi platformy internetowe, chodzi o to że mogę mieć wpływ na kurs po którym kupię/sprzedam walutę. Na Gieldawalut.com kilku takich transakcjo dokonałem, generując sobie spore szczędności
2017-08-13 01:48:44
Hirooes: E-kantor jest praktyczny, zawsze na bieżąco sprawdzić mogę kursy, wymienić lub poczekać. W Pluskantor.pl przewalutowanie jest od ręki, zawsze dopilnuję więc moment gdy najbardziej mi się opłaca.
2017-08-08 21:42:35
Qbek: Wśród zalet wymiany online ważna jest taka, że to w ogóle nie zajmuje czasu, nie przeszkadza w obowiązkach itd. Największym zaufaniem darzę Amronet- 3 lata współpracy, żadnej wpadki:)
2017-08-06 02:36:44
dyrektor: Ceny i jeszcze raz ceny! Jak niedawno założyłem sobie konto w Pluskantor.pl to dopiero zobaczyłem jaka jest różnica w kursach i w kosztach.
2017-08-02 19:27:48
marywill: Znacząco oszczędza się dzięki temu, że w e-kantorze nie ma czegoś takiego jak klasyczny spread, który wynosi kilka %. Koszty są bardzo niewielkie, dla przykładu, gdy wymieniam w Amronet jedynym kosztem jest 0,2% prowizji.
2017-08-02 16:08:14
Magda: Długo już wymieniam walutę online. Teraz testuje sobie Pluskantor.pl, dobrze się zapowiada, ceny super, platforma działam bez usterek i jest bezpieczna.
2017-07-15 23:52:12
chester: Zdecydowałem się na e-kantor aby przyoszczędzić sobie czasu, przy czym w Amronet przewalutowanie dużo mniej kosztuje.
2017-07-14 23:01:27
® 2011 - 2018 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.