Kalendarz prawnika: Brak wydarzeń na dziś

SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?

Zalety kantorów internetowych

Często nie zdajemy sobie sprawy, ile pieniędzy tracimy, wymieniając walutę w stacjonarnych kantorach czy banku. Jeśli spłacamy kredyty walutowe, prowadzimy rozliczenia z zagranicznymi kontrahentami lub przesyłamy pieniądze zza granicy, dodatkowe koszty mają naprawdę duże znaczenie. Jak oszczędzać na wymianie walut? Odpowiedzią są kantory internetowe. Poznajcie ich zalety!

Zalety kantorów internetowych

1. Niższe ceny kursów

 

Być może jeszcze o tym nie wiecie, ale tradycyjne kantory i banki mają bardzo wysokie spready walutowe, czyli marże. Płacąc za wynajem powierzchni i działalność stacjonarną muszą jakoś zarobić, dlatego ceny ich kursów są dużo wyższe niż w internecie. Kantory internetowe, takie jak Fritz Exchange, mają spready niższe nawet o kilkadziesiąt groszy. W przypadku firm, które obracają dużą ilością pieniędzy, różnica jest naprawdę wielka. Tym bardziej, że istnieje dodatkowo możliwość negocjacji cen kursów, w przypadku wymiany minimum 10 tys. euro.

 

2. Dostępność 24h/d

 

Kantory internetowe działają przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, a także we wszystkie możliwe święta. Dzięki temu mamy pewność, że zawsze będziemy mogli wymienić gotówkę. Nie musimy wychodzić z domu czy pracy, by wymienić walutę, zrobimy to z poziomu naszego komputera czy tabletu. Wystarczy jedynie dostęp do internetu. A co, jeśli zabraknie nam internetu? Grupa Fritz Exchange stworzyła kantor automatyczny. Jest to urządzenie działające na podobnej zasadzie co bankomaty. Obecnie takie kantory znajdują się już w kilkunastu miastach w Polsce. Ich zaletą jest oczywiście całodobowa dostępność i tak samo niskie ceny kursów.

3. Szybkość i bezpieczeństwo

 

Bezpieczna wymiana walut online? Jak najbardziej! Kantory internetowe dokładają wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkich transakcji. Nadzór Generalnego Inspektora Informacji Finansowej, certyfikat SSL, token SMS - dzięki tym zabezpieczeniom klienci mogą spać spokojnie. Dodatkowo ponad 90% transakcji w kantorze Fritz Exchange realizowanych jest w 15 minut.

 

4. Profesjonalna obsługa klienta

 

W razie jakichkolwiek problemów czy wątpliwości klienci mogą zwrócić się do Biura Obsługi Klienta, które składa się z wykwalifikowanych pracowników, mających ponad 20-letnie doświadczenie w tej branży.


Data: 27.06.2017 13:00
Autor/Źródło: Autor zewnętrzny
Kategoria: Marketing, Zarządzanie
Słowa kluczowe: waluty, wymiana walut, wymiana walut on-line, kantory internetowe, e-kantor

Wasze komentarze Napisz swój komentarz

Bączek Sylwia: Lepsze kursy walut i rewelacyjne tempo wymiany- najważniejsze zalety dla mnie. Na pewno te warunki spełnia Pluskantor.pl w którym ostatnio regularnie kupuję CHF, sprawdził się na 100%
2017-11-20 17:07:03
Him34: Tanie i wygodne przelewy zagraniczne- z kantoru oraz do kantoru żeby przewalutować. To jest po prostu świetne. Jak szukacie takiego który bardzo szybko realizuje transfery na cały świat, to zdecydowanie byłbym za Amronet.
2017-11-05 21:31:34
Paki: Amronet ma też ciekawą opcję oszczędzania pieniędzy przez tzw. cashback, przy każdym przewalutowaniu się zyskuje. Zwykłe kantory nie organizują takich promocji
2017-11-02 23:22:13
scotty: Na podstawie własnych doświadczeń podczas kilkumiesięcznej już współpracy z kantorem Amronet najbardziej podoba mi się to, ze przewalutowania są tak szybkie, że nie muszę już iść do kantoru i że ponoszę dużo mniejszy koszt.
2017-10-27 00:16:39
giełda: Warto poznać zalety serwisu Gieldawalut.com. Sam byłem na początku nastawiony sceptycznie, ale się odważyłem i coraz chętniej korzystam. Przede wszystkim błyskawiczne transfery bezgotówkowe na cały świat+ mocno konkurencyjne kursy.
2017-10-20 22:24:16
polskie kantory: Wymieniam przez Internet, ale tylko w polskich kantorach, nie mam zaufania do tych które mają siedzibę za granicą. Jak na razie wrocławski Amronet daje mi maksimum komfortu. Technicznie jest bardzo nowoczesny i widać, że firma bierze pod uwagę potrzeby klienta- nie tylko korporacyjnego.
2017-10-18 18:50:42
smok wawelski: Jestem trochę zapracowany i naprawdę trudno by mi było wykroić czas żeby kantory na mieście odwiedzać, a na platformie Gieldawalut.com wystarczy że się zaloguję, choćby z telefonu i mogę dokonać przewalutowania bez zbędnej fatygi- to jest mega zaleta:)
2017-10-14 23:51:04
Daniel403: Jedną z największych zalet dostrzegam w platformach wymiany walut, mianowicie to, że mam wpływ na kurs po jakim wymienię. W Gieldawalut.com to się srawdziło już wiele raz i wcale długo nie czekałem, przeważnie 2-3 godziny lub szybciej nawet po tzw własnym kursie.
2017-10-03 21:36:37
stick: Amronet.pl daje 90% rabatu na pierwszy tydzien, dobra okazja aby np. dużą transakcję dla firmy zrealizować:)
2017-09-27 20:54:26
kania: Co do atrakcyjnych ofert promocyjnych, opłaca się skorzystać z 80% zniżki w Gieldawalut.com. Później też dużo można zaoszczędzić na wymianach po własnym kursie.
2017-09-14 20:43:53
ColaR: W e kantorach często można natrafić na świetne promocje i bardzo okazyjnie przewalutować dzięki nim pieniądze, np. w Pluskantor.pl pierwsze transakcje do 5000 zrealizowałem za darmo:)
2017-09-07 20:40:21
marcin wojtasik: Dosyć długo już wymieniam przez Amronet. Zalety są takie,że kantor mam dostępny w każdej chwili nie wychodząc z biura lub mieszkania i przewalutowanie dużo mniej kosztuje.
2017-09-06 09:20:32
Lucyna: Tak, to świetna opcja w dzisiejszych czasach, gdy większość dnia spędzamy w pracy albo gdy jesteśmy w podróży. Na pewno z tego względu Gieldawalut.com zdobędzie wielu klientów. Powodzonka:)
2017-08-27 20:56:47
AndrzejS: Olbrzymią zaletę wymiany waluty online odkryłem na platformie Gieldawalut.com- mam na myśli możliwość korzystania z aplikacji na smartfonie.
2017-08-24 21:06:15
Rafał: A niech wyjdę na materialistę;) ale będę szczery. Największa korzyść z wymiany bezgotówkowej to zaoszczędzonych kilkadziesiąt albo nawet kilkaset złotych. Ja tak średnio gdy przez Amronet wymieniam, mam taniej o około 100-120 niż tradycyjnie i nie wydaję na paliwo żeby dojechać do kantoru:)
2017-08-23 22:43:23
JasKot: Nie trzeba nawet wychodzić z domu- to jest najlepsze, kantor zawsze w zasięgu.Technicznie platforma Gieldawalut.com jest dobrze zorganizowana, nic nie szwankuje nawet jeśli wymieniam łącząc się z Internetem w telefonie.
2017-08-21 22:25:06
Ecel: Co do tych wszystkich zalet w pełni się zgadzam, aczkolwiek najbardziej odpowiadają mi platformy internetowe, chodzi o to że mogę mieć wpływ na kurs po którym kupię/sprzedam walutę. Na Gieldawalut.com kilku takich transakcjo dokonałem, generując sobie spore szczędności
2017-08-13 01:48:44
Hirooes: E-kantor jest praktyczny, zawsze na bieżąco sprawdzić mogę kursy, wymienić lub poczekać. W Pluskantor.pl przewalutowanie jest od ręki, zawsze dopilnuję więc moment gdy najbardziej mi się opłaca.
2017-08-08 21:42:35
Qbek: Wśród zalet wymiany online ważna jest taka, że to w ogóle nie zajmuje czasu, nie przeszkadza w obowiązkach itd. Największym zaufaniem darzę Amronet- 3 lata współpracy, żadnej wpadki:)
2017-08-06 02:36:44
dyrektor: Ceny i jeszcze raz ceny! Jak niedawno założyłem sobie konto w Pluskantor.pl to dopiero zobaczyłem jaka jest różnica w kursach i w kosztach.
2017-08-02 19:27:48
marywill: Znacząco oszczędza się dzięki temu, że w e-kantorze nie ma czegoś takiego jak klasyczny spread, który wynosi kilka %. Koszty są bardzo niewielkie, dla przykładu, gdy wymieniam w Amronet jedynym kosztem jest 0,2% prowizji.
2017-08-02 16:08:14
Magda: Długo już wymieniam walutę online. Teraz testuje sobie Pluskantor.pl, dobrze się zapowiada, ceny super, platforma działam bez usterek i jest bezpieczna.
2017-07-15 23:52:12
chester: Zdecydowałem się na e-kantor aby przyoszczędzić sobie czasu, przy czym w Amronet przewalutowanie dużo mniej kosztuje.
2017-07-14 23:01:27
Autor publikacji
KRS.SerwisPrawa.pl
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów
® 2011 - 2017 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.