Kalendarz prawnika: Brak wydarzeń na dziś

SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?

Jak wybrać OC i AC? Nie popełnij tych błędów pochopnych kierowców

Wybór ubezpieczenia samochodu to poważna sprawa. Od tego, jaką polisę wybierzesz, zależy zakres ochrony firmy ubezpieczeniowej. Żeby nie być zaskoczonym, gdy będziesz potrzebował pomocy ubezpieczyciela, wybieraj rozważnie. Poznaj najczęściej popełniane błędy podczas zakupu polisy i ich unikaj.

Wybierasz ofertę bez porównania jej z innymi

 

Pierwszym krokiem do zakupu najbardziej atrakcyjnej cenowo i najlepiej dopasowanej do twoich potrzeb polisy komunikacyjnej jest zapoznanie się z różnymi ofertami przynajmniej kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Pomoże Ci w tym porównywarka ubezpieczeń samochodu. Jedną z nich znajdziesz na stronie porownywarka-oc-ac.pl.

 

Jak porównać ubezpieczenia komunikacyjne? Wystarczy, że w wybranym kalkulatorze ubezpieczeń online wypełnisz formularz ze swoimi danymi: zarówno osobowymi, jak i dotyczącymi pojazdu oraz Twojej historii prowadzenia auta. Podane przez ciebie informacje pomogą przygotować dla Ciebie najbardziej miarodajne oferty działających na rynku agencji.

 

Pomijasz warunki wyłączenia odpowiedzialności

 

Zapoznanie się z OWU, a zwłaszcza z rozdziałem mówiącym o wyłączeniach odpowiedzialności ubezpieczyciela, to jedno z ważniejszych zadań przed podjęciem decyzji o zakupie ubezpieczenia OC lub AC. Powinieneś dokładnie przeczytać ten dokument, żeby nie być zaskoczonym odmową wypłaty odszkodowania lub udzielenia pomocy przez TU po wypadku.

 

Błędnie szacujesz swoje możliwości

 

Na pewno wiesz, że możesz częściowo pokryć koszty naprawy szkody. Wysokość kwoty, którą na to przeznaczysz, musisz określić już na etapie podpisania umowy. Nieprzemyślana deklaracja, która najczęściej wiąże się z podaniem sumy przekraczającej Twoje możliwości finansowe i jest związana z chęcią obniżenia składki, może okazać się całkowicie nieopłacalna. Warto dobrze zastanowić się nad wysokością udziału własnego w polisie.

ubezpieczenie-oc-jak-wybrac.jpg

 

Błędnie określasz swoje potrzeby

 

Przemyślenia wymaga także zakres ubezpieczenia komunikacyjnego. Częstym błędem jest bowiem zakup zbyt niskiej lub zbyt wysokiej ochrony. Nie ma lepszego sposobu na precyzyjne określenie swoich potrzeb, jak porównać AC i assistance, a zwłaszcza ich podstawową i rozszerzoną opcję.

 

Skoro Autocasco ma jak najlepiej chronić twój własny samochód i domowy budżet, powinieneś zdecydować, czy podstawowa ochrona, jaką proponuje ubezpieczyciel, Ci wystarczy. A może powinieneś wybrać jednak pakiet rozszerzony, który zapewni Ci pełniejsze zabezpieczenie?

 

Podstawowy zakres Autocasco to najczęściej ochrona przede wszystkim na wypadek kradzieży, uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia Twojego pojazdu. W ramach pakietu rozszerzonego możesz liczyć także na ubezpieczenie bagażu. Niektóre towarzystwa oferują także odszkodowanie równe sumie ubezpieczenia ustalonej na dzień zawarcia umowy, podczas gdy w zakresie podstawowym jest ona określana np. w momencie zaistnienia szkody.

 

 

Nie korzystasz z promocji ubezpieczyciela

 

Dla stałych klientów oraz kierowców, którzy mogą pochwalić się bezszkodową jazdą, ubezpieczyciele mają przygotowane atrakcyjne zniżki i promocje, dzięki którym Twoja składka będzie mniejsza. Dzięki sprawdzeniu aktualnych promocji w towarzystwach ubezpieczeniowych zwiększasz szansę na zakup polisy w korzystniejszej dla Ciebie cenie.

 

Oprócz ubezpieczenia OC warto także zastanowić się nad jednoczesnym zakupem AC, Assistance, NNW czy innych dobrowolnych ubezpieczeń, które zakupione w pakiecie u tego samego agenta na pewno będą kosztowały nieco mniej. Przy zakupie więcej niż jednej polisy kierowcy zazwyczaj mogą liczyć na korzystniejszą ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych.


Data: 26.10.2018 21:00
Autor/Źródło: Autor zewnętrzny
Kategoria: Marketing, Zarządzanie, Po pracy
Słowa kluczowe: OC, AC, porównywarka AC i OC, jak wybrać najlepsze AC, jak znaleźć najtańsze OC
® 2011 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.