Kalendarz prawnika: Brak wydarzeń na dziś

SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?

Assistance samochodu dla cyfrowych nomadów - jak wybrać?

Jesteś fanem elektroniki i co chwilę sprawiasz sobie nowy gadżet? A może nowoczesne urządzenia są Ci potrzebne do pracy w terenie? Bez względu na to, w jakim celu wozisz ze sobą sprzęt, jesteś narażony na jego utratę w wyniku zniszczenia lub kradzieży. Miękkie pokrowce, jakimi zabezpieczasz aparaturę, nie zawsze będą skuteczne, dlatego powinieneś pomyśleć o zakupie odpowiedniego ubezpieczenia.

Assistance samochodu dla cyfrowych nomadów - jak wybrać?

Assistance samochodowe zapewni Ci odpowiednią ochronę

 

ASS jest takim rodzajem polisy, która chroni Cię w nieprzewidzianych zdarzeniach losowych. Często charakteryzuje się szerokim zakresem ochrony, dlatego wiele firm ubezpieczeniowych w ramach assistance samochodu (np. na https://ubsy.pl/ubezpieczenie-assistance/), oferuje również zabezpieczenie sprzętu elektronicznego. Oczywiście, o ile wybierzesz wariant ubezpieczenia, który zapewnia taką pomoc.

 

Niejednokrotnie ubezpieczenie sprzętu elektronicznego to opcja dodatkowa w assistance auta, która wymaga opłacenia wyższej składki. Warto jednak zastanowić się nad zakupem takiego rozszerzenia i mieć pewność, że w przypadku zniszczenia lub kradzieży nie będziemy pozostawieni sami sobie. Odszkodowanie z takiej polisy pokryje przynajmniej część kosztów związanych z zakupem nowych urządzeń.

 

Jakie sprzęty są objęte ochroną ubezpieczeniową w ramach assistance komunikacyjnego?

 

ASS zostało stworzone przede wszystkim z myślą o radiach samochodowych, które swego czasu były obiektem szczególnego zainteresowania złodziei. Dziś kradzieże radioodbiorników z aut są już rzadkością. Złodziei kuszą za to urządzenia GPS, a nawet kamerki samochodowe i inny sprzęt pozostawiony w pojeździe.

 

Ryzyko utraty wartościowych urządzeń wzrasta w podróży służbowej, w którą zazwyczaj jedziesz wyposażony w laptop, tablet i telefon komórkowy, a często również w rzutnik, nośniki danych na dyskach zewnętrznych i pendrive’ach, które także możesz stracić w wypadku lub w wyniku kradzieży. A wraz z nimi istotne, poufne pliki.

 

Co prawda assistance nie zapobiegnie samej kradzieży czy zniszczeniu sprzętu, który ze sobą wieziesz, ale finansowa rekompensata, jaką wypłaci Ci ubezpieczyciel, pozwoli na zakup nowych urządzeń, które potrzebujesz do pracy. Jeśli Twój komputer czy nośniki danych uległy uszkodzeniu, TU pokryje także koszty odzyskania plików zapisanych na zniszczonych sprzętach.

 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru ubezpieczenia sprzętu elektronicznego?

 

Ubezpieczyciele kierują swoją ofertę w zakresie ochrony sprzętu do klientów indywidualnych, jak i do firm lub po prostu do osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Zwróć uwagę na to, czy polisa, której warunki akurat analizujesz, jest dedykowana właśnie Tobie i będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

 

 

Sprawdź, na jakim terytorium będzie obowiązywała ochrona ubezpieczeniowa. Jeśli planujesz daleką podróż służbową, np. poza kraje europejskie, zapytaj ubezpieczyciela o rozszerzenie zakresu ubezpieczenia tak, aby chroniło Twój sprzęt także na innym kontynencie - poza miejscem, w którym polisa działa na co dzień.

 

Ubezpieczyciele określają zakres terytorialny polisy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Aby mieć pełną świadomość, w jakich sytuacjach podczas podróży ubezpieczenie sprzętu będzie działało, a w jakich nie, powinieneś dokładnie zapoznać się z wyłączeniami odpowiedzialności jeszcze przed podpisaniem umowy. Wówczas będziesz miał możliwość dokupienia rozszerzenia, które może być Ci potrzebne, bo np. zależy Ci nie tylko na ochronie danych, ale także na zabezpieczeniu stanu urządzeń z zewnątrz.

 

Aby po stracie urządzeń móc kupić nowy laptop czy tablet, Twoja polisa musi gwarantować wypłatę odszkodowania w odpowiedniej wysokości. Właśnie dlatego tak istotne jest określenie sumy ubezpieczenia. Wykupując ubezpieczenie z dodatkową ochroną sprzętu elektronicznego, osoby wybierające się w podróż służbową wybierają zazwyczaj sumę od kilkuset nawet do 5 tys. złotych.


Data: 09.01.2019 10:03
Autor/Źródło: Autor zewnętrzny
Kategoria: Marketing, Zarządzanie
Słowa kluczowe: Assistance samochodu, ASS, polisa na samochód, ubezpieczenie samochodu
® 2011 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.