Kalendarz prawnika: Brak wydarzeń na dziś

SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie poniższego tekstu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników).

Nowe możliwości z zakresy zarządzania dokumentami procesowymi dla europejskich firm i kancelarii prawnych

Europejskie firmy coraz częściej korzystają z rozwiązań z zakresu ediscovery, pozwalających na analizę elektronicznych materiałów dowodowych. Wsparcie przy analizie dużych ilości danych, umożliwiające import, przyjazne przeglądanie, filtrowanie i pracę z danymi staje się coraz ważniejsze także dla polskich przedsiębiorców. Najnowsze propozycje dostawców usług ediscovery umożliwiają przeprowadzanie tych procesów lokalnie, dając tym samym możliwość pełniejszego spełnienia standardów bezpieczeństwa danych.

Nowe możliwości z zakresy zarządzania dokumentami procesowymi dla europejskich firm i kancelarii prawnych

Działania z zakresu ediscovery, a więc identyfikacja, zabezpieczanie i przetwarzanie danych na potrzeby postępowań prawnych, coraz częściej mają charakter globalny. Obecnie korzystają z nich już nie tylko firmy prawnicze czy największe korporacje posiadające główne siedziby w USA czy Wielkiej Brytanii, lecz także mniejsze firmy na całym świecie. W 2011 roku Kroll Ontrack umożliwił np. przeprowadzanie analiz z zakresu ediscovery lokalnie na rynku japońskim, w Tokio. Od tego czasu, w tym regionie odnotowano 100-procentowy wzrost zainteresowania tą usługą. Specjaliści dostrzegają podobne zapotrzebowanie związane z ediscovery na rynku europejskim. Firmy funkcjonujące na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki coraz częściej sięgają po ediscovery nie tylko w przypadku zewnętrznych, formalnych procedur, ale także audytów, działań poprzedzających fuzje i innych dochodzeń wewnętrznych.

– Rozbieżności między zapisami prawa dotyczącymi ochrony prywatności oraz ediscovery w poszczególnych państwach Europy sprawiają, że procesy te są złożone, ryzykowne i kosztowne. Tymczasem przedsiębiorstwa wystawione na nieustanne zagrożenia związane m.in. z potencjalnymi cyberatakami, inwigilacją czy wyciekami informacji muszą w sposób kompleksowy dbać o swoje dane oraz własność intelektualną. Elastyczne rozwiązania pozwalające na przetwarzanie danych w Niemczech oraz we Francji, a także w obrębie własnej, firmowej infrastruktury, uzupełniają dotychczasową ofertę centrów przetwarzania danych Kroll Ontrack – mówi Paweł Odor, główny specjalista Kroll Ontrack w Polsce.

 

Polscy klienci Kroll Ontrack będą mogli skorzystać z usług nowych centrów przetwarzania danych w Niemczech i we Francji, które zostaną uruchomione kolejno w styczniu oraz wiosną 2014 roku. Ich struktura będzie oparta na strukturze podobnych, funkcjonujących już poza Europą jednostek. Firmy i kancelarie prawne na starym kontynencie uzyskają dostęp do autorskiej technologii przetwarzania oraz filtrowania danych, a także nowoczesnych możliwości przeglądania plików. Ich dane będą także w stu procentach bezpieczne dzięki ograniczeniu potrzeby transferowania ich na duże odległości.

 

W przypadku spraw związanych z danymi wrażliwymi lub podlegającymi surowym przepisom prywatności, europejskie firmy będą mogły teraz przeprowadzać analizę elektronicznych danych we własnej siedzibie, sięgając po Ontrack Onsite. Jest to oferowane przez Kroll Ontrack samowystarczalne rozwiązanie pozwalające zarówno przedsiębiorstwom jak i kancelariom prawnym na samodzielną analizę - filtrowanie, przetwarzanie i przeglądanie danych na firmowym sprzęcie, przy udziale firmowej zapory firewall. Zaletą Ontrack Onsite jest to, że rozwiązanie można wdrożyć niezależnie od lokalizacji i konfiguracji sprzętowej jaką dysponuje przedsiębiorstwo.

 

– Perspektywa szybkiego wykorzystania najnowszych technologii z zakresu ediscovery może być, w niektórych przypadkach, kluczowa z punktu widzenia bezpieczeństwa danych. Dzięki Ontrack Onsite firma nie musi inwestować w kosztowne oprogramowanie, infrastrukturę czy personel zajmujący się ediscovery. Nie traci także, na żadnym etapie procesu, kontroli nad danymi – dodaje Paweł Odor.

 

– Kroll Ontrack, jako globalny dostawca usług jest świadomy złożoności systemów prawnych i zagrożeń powstających na poziomie lokalnym w przypadku międzynarodowych procesów. Od dawna mierzymy się w Europie z wyzwaniami związanymi z zabezpieczaniem prywatnych danych. Kwestia przestrzegania ograniczeń prawnych i odpowiedniej ochrony jest kluczowa dla naszych klientów. Dzięki nowym rozwiązaniom zarówno kancelarie prawne jak i przedsiębiorstwa między innymi w Polsce otrzymają wybór oraz możliwość pełnej kontroli nad obsługą ich danych, co pozwoli uniknąć wielu pułapek, jakie niosą ze sobą międzynarodowe operacje – uzupełnia Mark Surguy, partner w kancelarii Eversheds.


Data: 04.10.2013 14:00
Autor/Źródło: Kroll Ontrack Inc.
Kategoria: Zarządzanie
Słowa kluczowe: ediscovery, kancelaria prawna, fuzje, analiza elektronicznych materiałów dowodowych, materiał dowodowy, zarządzanie kancelarią
® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.