Kalendarz prawnika: Brak wydarzeń na dziś

SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?

"Dobry pomysł" czyli o co chodzi w nowym projekcie rządu?

Słowo „dobry” na stałe wpisało się w polityczną nowomowę. Mieliśmy już „Dobrą zmianę”, teraz mamy „Dobry pomysł”, czyli nowy projekt rządu dla wynalazców i pomysłodawców innowacyjnych projektów.

'Dobry pomysł' czyli o co chodzi w nowym projekcie rządu?

Pilotażowy projekt

 

„Dobry pomysł” to o projekt, który ma być adresowany do osób mających ciekawe pomysły biznesowe czy posiadających koncept  interesującego wynalazku. Mogą to być pomysły, które np. zrewolucjonizują transport albo służbę zdrowia, jednak ich autorzy nie mają funduszy, by je zrealizować. W tym ma pomóc nowy program, którego budżet oszacowano na 2 mln złotych.

 

Na czym ma polegać pomoc w ramach programu?

 

Program ten kierowany jest do każdego, kto ma ciekawy pomysł. Nie musi  być przedsiębiorcą, może być zwykłym Kowalskim, który wpadł na ciekawą i innowacyjną ideę. W ramach programu zostanie mu udzielone wsparcie merytoryczne i organizacyjne, polegające  na pomocy w sporządzeniu biznesplanu, założeniu własnej działalności gospodarczej czy nawiązaniu kontaktów z potencjalnymi partnerami biznesowymi. Eksperci pokażą także, z którego programu ze środków europejskich można skorzystać, by rozwinąć swój projekt.

 

 

Nabór wniosków do programu

 

Nabór wniosków rusza 18 października. Operatorem programu będzie Polski Fundusz Rozwoju (PFR) we współpracy z Fundacją Zaawansowanych Technologii, INVESTIN, Fundacją Centrum Innowacji FIRE.

 

Specjaliści od oceny projektów będą rekrutowani z zewnątrz. Program ma opierać się na elastycznym modelu. W zależności od projektu, tematu czy potrzeb, rekrutowani bedą specjaliści z uczelni, z branży biznesowej czy z firm doradczych.

 

Źródło: PAP
 


Data: 09.09.2017 10:00
Autor/Źródło: Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Kategoria: Zarządzanie, Szkolenia
Słowa kluczowe: dobry pomysł, Polski Fundusz Rozwoju (PFR), Fundacja Zaawansowanych Technologii, INVESTIN, Fundacją Centrum Innowacji FIRE
® 2011 - 2018 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.