SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?

Jak obliczyć tanie ubezpieczenia w 2019?

Dużo płacisz za ubezpieczenia swojego auta? Twój agent twierdzi, że taniej już się nie da? Wykorzystaj nowoczesne narzędzia dostępne w sieci i nie przepłacaj. Podpowiemy Ci, gdzie je znaleźć i jak maksymalnie wykorzystać ich możliwości.

Jak obliczyć tanie ubezpieczenia w 2019?

Mimo zapowiadanych podwyżek, w szczególności na OC, w roku 2019 nadal możesz kupić je w dobrej cenie. Czytaj dalej, co radzą kierowcom doradcy z serwisu ubezpieczeniowego mubi.pl.

 

Droższe OC 2019?

 

Za sprawą unijnej dyrektywy Ministerstwo Finansów musiało podnieść w ostatnim czasie sumy gwarancyjne. Najprawdopodobniej spowoduje to, że towarzystwa ubezpieczeniowe po raz kolejny zmuszone będą podwyższyć ceny składek OC, i to już w roku 2019.

 

Najlepsze OC

 

Pamiętaj, że zakres OC regulowany jest przez ustawę. Nie ma tak naprawdę znaczenia, w którym towarzystwie wykupisz polisę - jej działanie zawsze będzie takie samo. Oznacza to, że nie ma sensu za OC przepłacać i to właśnie ceną powinieneś kierować się, dokonując wyboru. Najlepsze OC to po prostu OC najtańsze.

 

Dziesiątki witryn, dziesiątki formularzy...

 

Jak obniżyć cenę najtańszego OC? Jeszcze do niedawna szukanie taniego OC było drogą przez mękę. Sprawdzenie dziesiątek witryn towarzystw ubezpieczeniowych i wypełnienie na każdej z nich formularza OC wiązało się z ogromną stratą czasu. Szansa na to, że ominęło się akurat witrynę towarzystwa, które oferowało naprawdę tanią polisę, również była całkiem spora. A ponieważ oferta ubezpieczenia tworzona jest na podstawie danych, które wpisujesz w polach formularza, nie trudno było o pomyłkę. Zwłaszcza przy takiej ilości…

 

Kalkulator OC - porównywarka ubezpieczeń

 

Dziś nie musisz już przedzierać się przez witryny kolejnych TU, wypełniając podobny formularz na każdej z nich. Oblicz OC używając kalkulatora-porównywarki. Owszem, w tym przypadku również będziesz musiał wypełnić pola formularza, ale zrobisz to tylko raz. Za to ofert polisy OC z różnych towarzystw otrzymasz co najmniej kilka (zwykle kilkanaście).

 

Osobna witryna

 

Oczywiście kalkulator-porównywarka znajduje się na osobnej witrynie - z oczywistych względów nie znajdziesz go na stronach ubezpieczycieli.

 

Pola formularza

 

W polach formularza będziesz musiał podać informacje dotyczące Ciebie (m.in. data urodzenia, miejsce zamieszkania, data wydania prawa jazdy) oraz Twojego auta (m.in. rok produkcji, pojemność silnika, miejsce parkowania). Pytania nie powinny sprawić Ci problemu, zapewne zresztą w przeszłości odpowiadałeś na nie swojemu agentowi.

 

 

Aktualizacja, promocje i niższe ceny OC

 

Kalkulator OC aktualizuje informacje na bieżąco, zaciągając je ze stron towarzystw ubezpieczeniowych. Dlatego używając go, szybko dowiesz się o najnowszych promocjach i okazjach cenowych. Kupując polisę online, możesz liczyć na duże zniżki. Na obniżenie ceny pozwala również to, że umowę ubezpieczenia zawierasz bezpośrednio z wybranym TU.

 

Nie tylko OC

 

Porównywarka ubezpieczeń pozwoli Ci znaleźć nie tylko tanie OC, ale także inne ubezpieczenia, jak chociażby AC czy assistance. Pamiętaj, że w ich przypadku najważniejszy jest zakres. Zastanów się, czego potrzebujesz, a dopiero potem porównaj oferty w różnych TU.

 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia

 

Zakres AC nie jest regulowany ustawą, więc towarzystwa ubezpieczeniowe same decydują o jego kształcie - zarówno w wersji podstawowej, jak i rozszerzonej. Różnice mogą być znaczące, dlatego przed wykupieniem polisy koniecznie zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). Znajdziesz w nich dokładne informacje nie tylko o zakresie ubezpieczenia, ale także o wyłączeniach odpowiedzialności. Te ostatnie to sytuacje, w których TU nie będzie zobowiązane do tego, by wypłacić Ci odszkodowanie.

 

Taniej w pakiecie

 

Pamiętaj, że kupując ubezpieczenia w pakiecie, możesz liczyć na dodatkowe zniżki. Znalezienie najatrakcyjniejszych cenowo pakietów również ułatwi Ci kalkulator ubezpieczeń.


Data: 03.01.2019 14:03
Autor/Źródło: Autor zewnętrzny
Kategoria: Zarządzanie, Po pracy
Słowa kluczowe: OC, AC, tanie oc, jak kupić tanie OC, autocasco, ubezpieczenie komunikacyjne, ubezpieczenie samochodu, ile kosztuje OC, ile kosztuje AC

Wasze komentarze Napisz swój komentarz

Justa71: Najlepszy kalkulator oc pod tym linkiem https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/
2019-05-22 09:15:56
® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.