Kalendarz prawnika: Brak wydarzeń na dziś

SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?

Ruszył nowy portal dla studentów prawa i aplikantów!

Do Grupy SerwisPrawa.pl dołączył właśnie kolejny portal – sPrawnik.pl, który został stworzony z myślą o studentach prawa i aplikantach. To już trzeci w ostatnim kwartale portal uruchomiony przez tę spółkę. Niedawno swoją premierę miały portale tematyczne: TwójBiznes24.pl oraz LegalNews24.pl. Serwis ma być tworzony dla studentów i przy ich czynnym udziale. Głównym zadaniem oprócz części informacyjnej ma być edukacja młodych prawników.

Ruszył nowy portal dla studentów prawa i aplikantów!

Prace nad serwisem rozpoczęto kilka miesięcy wcześniej. W międzyczasie budując społeczność na portalu Facebook. Grono „sPrawnikowiczów”, czyli sPrawnych i ambitnych młodych prawników, liczy w tej chwili ponad 3 tysiące osób. Spora część skorzystała z bezpłatnej aplikacji wspomagającej przygotowania do egzaminów na aplikację, gdyż takie właśnie główne zadanie wyznaczyli sobie twórcy portalu. Redakcję serwisu sPrawnik.pl tworzą osoby o wysokich kompetencjach zawodowych, specjalizujące się w różnych dziedzinach prawa i co najważniejsze - praktycy!

Pod adresem sPrawnik.pl znajdziemy codziennie nowe artykuły i wiadomości z obszaru prawa, co pozwali na bieżąco śledzić zagadnienia związane z nowelizacją przepisów, a także problemy z interpretacją aktualnie obowiązujących regulacji. Serwis proponuje także odrobinę rozrywki, informując o ciekawych wydarzeniach, konkursach czy nowościach ze świata książki i filmu.

 

Jednocześnie nadal trwają prace nad sPrawnikowym systemem e-learningowym, którego premiera planowana jest na wiosnę 2012. Ma być on najnowocześniejszym, multimedialnym system pomocy naukowych dla osób przystępujących do egzaminów na studiach prawniczych, egzaminów wstępnych na aplikacje, kolokwiów aplikacyjnych oraz egzaminów zawodowych. Udostępnione w ten sposób materiały pomogą w szybkim i skutecznym przygotowaniu do wszystkich rodzajów egzaminów (testowych, pisemnych opisowych oraz ustnych) ze wszystkich dziedzin prawa. Bazę materiałów będą tworzyły e-booki, audiobooki, kazusy oraz inteligentny program testowy. W każdym e-booku znajdą się szczegółowe omówienia w formie ułatwiającej przyswojenie wiedzy: czytelne hasła, wytłuszczenia, podkreślenia i kolory, wykresy, diagramy oraz tabele. W każdym audiobooku użytkownicy znajdą kilkanaście godzin nagrania symulacji egzaminu ustnego z całego materiału zawartego w e-booku. Szczegóły dotyczące nowego systemu e-learningowego można śledzić na bieżąco na sPrawnik.pl oraz na fan page sPrawnik.pl na Facebooku.


Data: 22.02.2012 16:00
Autor/Źródło: Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Kategoria: Wydarzenia branżowe
Słowa kluczowe: student prawa, absolwent, aplikant, aplikacja, egzamin zawodowy, egzamin na aplikację, system e-learningowy, studia prawnicze, e-booki, audiobooki, kazusy
® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.