Kalendarz prawnika: Brak wydarzeń na dziś

SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?

Pionier innowacji w biznesie prawniczym utworzył placówkę w Polsce

Firma Axiom Law w lipcu 2015 r. otworzyła oficjalnie we Wrocławiu swoje tzw. Center of Excellence (Centrum Doskonałości).

Pionier innowacji w biznesie prawniczym utworzył placówkę w Polsce

- Wrocław był dla nas oczywistym wyborem - jako lokalizacja, która oferuje dostęp do dużej grupy doświadczonych prawników, wysokiej klasy specjalistów ds. regulacji finansowych oraz ambitnych absolwentów studiów prawniczych. Dodanie wrocławskiego centrum do naszego portfolio Centers of Excellence: w Stanach Zjednoczonych (Houston oraz Chicago), w Belfaście w Irlandii oraz w Gurgaon w Indiach, umożliwi Axiom świadczenie coraz wyższej jakości usług dla klientów na całym świecie, oferując jednocześnie naszym lokalnym specjalistom elastyczną oraz innowacyjną ścieżkę kariery - oświadczyła z tej okazji Kate Docherty, wiceprezes Axiom.

 

Zadaniem pracowników wrocławskiego centrum jest obsługa prawna w bezpośrednim kontakcie z klientami i reprezentowanie oraz prowadzenie negocjacji z ich partnerami biznesowymi. Na razie pracuje w nim 60 osób - firma rozpoczęła rekrutację już pod koniec 2014 r. Zespół może poszerzyć się jednak nawet do 200. Poszukiwani będą wysokiej klasy prawnicy oraz specjaliści ds. regulacji finansowych, negocjatorzy umów, specjaliści od due diligence oraz pracownicy wsparcia administracyjnego.

 

Jak wyjaśnił w mediach Łukasz Czajkowski z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, inwestycja Axiom Law tworzy we Wrocławiu nową ścieżkę kariery zawodowej dla prawników, która uzupełnia dotychczasowe możliwości pracy w sferze publicznej, wewnętrznych działach prawnych i w kancelariach. Jego zdaniem złożoność realizowanych zadań, połączona z globalną skalą działalności klientów, sprawia, iż oferta Axiom jest bardzo atrakcyjna na tamtejszym rynek.

 

Jak poinformowała firma Axiom Law, zamierza ona podjąć współpracę z wydziałem prawa Uniwersytetu Wrocławskiego - już od najbliższego roku akademickiego ma wystartować innowacyjny programu szkoleniowy dla studentów "Axiom Academy".

 

Więcej czytaj na Polskiprawnik.pl»


Data: 24.08.2015 09:55
Autor/Źródło: Polskiprawnik.pl
Kategoria: Wydarzenia branżowe
Słowa kluczowe: usługi prawne, kancelaria prawna, obsługa prawna, Centrum Doskonałości
® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.