Kalendarz prawnika: Brak wydarzeń na dziś

SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?

Dwie kancelarie obsługiwały przejęcie porównywarki ubezpieczeń w Internecie

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka doradzała niemieckiej firmie Bauer Media przy zakupie internetowej porównywarki ubezpieczeń Rankomat.pl od właścicieli, którym doradzała kancelaria Wojtaszek i Wspólnicy z Warszawy.

Dwie kancelarie obsługiwały przejęcie porównywarki ubezpieczeń w Internecie

Medialna niemiecka korporacja Bauer Media, która działa w Polsce od 1991 r., nabyła w lipcu 2015 r. spółkę Rankomat.pl, właściciela największej w Polsce porównywarki ubezpieczeniowej. Spółka weszła w skład należącej do Bauer Media Grupy Interia.pl prowadzącej jeden z największych portali internetowych. Do Grupy Bauer należą ponadto m.in.: Grupa RMF (stacje radiowe), wydawnictwo Bauer ( największy w Polsce wydawca kolorowych magazynów), drukarnia Bauer w Ciechanowie i drukarnia BDN w Wykrotach.

 

Rankomat.pl to internetowy serwis specjalizujący się w porównywaniu i sprzedaży ofert ubezpieczeń, głównie samochodowych. Prowadząca go spółka została założona w 2008 r. przez Jacka Olechowskiego i kilku prywatnych inwestorów. W 2010 r. zainwestował w nią fundusz 3TS TCEE Fund II zarządzany przez firmę inwestycyjną 3TS Capital Partners operującą w państwach Europy Środkowo-Wschodniej. 3TS Capital Partners jest firmą private equity i venture capital, która inwestuje w spółki technologiczne, internetowe i mediowe.

 

Więcej czytaj na Polskiprawnik.pl»


Data: 23.09.2015 07:47
Autor/Źródło: Polskiprawnik.pl
Kategoria: Wydarzenia branżowe
Słowa kluczowe: usługa prawna, kancelaria prawna, doradztwo, doradztwo przy zakupie internetowej przeglądarki
® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.