Kalendarz prawnika: Brak wydarzeń na dziś

SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?

Pracownicy sądów dostaną podwyżki

Protest pracowników wymiaru sprawiedliwości zmusił rząd do podniesienia płacy wszystkich sądowych urzędników (w tym stażystów), asystentów sędziego, specjalistów OZSS i innych pracowników.

Pracownicy sądów dostaną podwyżki

Październikowe pensje z podwyżką?

 

Jak podało Ministerstwo Sprawiedliwości, pierwsza transza podwyżek dla pracowników sądów zostanie wypłacona wraz z październikowymi pensjami. Decyzję taką podjął wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik i stanowić ma ona realizację porozumienia z 4 lipca 2019 r., zawartego  pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a związkowcami. Kolejna transza podwyżek planowana jest na styczeń 2020 roku.

 

 

 

Wzrost wynagrodzenia zasadniczego

 

Od 1 października wynagrodzenie zasadnicze wszystkich sądowych urzędników (w tym stażystów), asystentów sędziego, specjalistów OZSS i innych pracowników, wzrośnie co najmniej o 400 zł brutto oraz o odpowiednią kwotę dodatku z tytułu wysługi lat (z zastrzeżeniem, że poziom wynagrodzeń po podwyżce musi uwzględniać maksymalne stawki wynikające z obowiązujących przepisów).

 

Większe podwyżki w gestii kierowników jednostek

 

Czy podwyżki mogą być większe? Owszem. Kierownicy jednostek po konsultacjach ze związkowcami będą mogli zwiększyć skalę podwyżki dla pracowników w ramach planu ograniczania nieuzasadnionych dysproporcji płacowych w sądownictwie. Kierownicy będą mieli na to środki w wysokości średnio 50 zł w przeliczeniu na jeden etat.


Źródło:
Oficjalna strona Ministerstwa Sprawiedliwości.
 


Data: 25.10.2019 09:00
Autor/Źródło: Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Kategoria: Ludzie
Słowa kluczowe: sąd, wynagrodzenia w sądach, związkowcy protestują, podwyżki dla pracowników sądów
® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.