Kalendarz prawnika: Brak wydarzeń na dziś

SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?

Możesz zaoszczędzić, jeżeli sam zorganizujesz wyjazd wakacyjny

Nienajlepsza pogoda w Polsce powoduje, że wiele osób zmienia wakacyjne plany i decyduje się na wyjazd za granicę. Jednak fakt, że w ostatnim czasie upadły aż trzy biura podróży mobilizuje do tego, aby samodzielnie zorganizować swoje wakacje. Expander podpowiada jak można obniżyć koszt takiego wyjazdu nawet o kilkaset złotych.

Możesz zaoszczędzić, jeżeli sam zorganizujesz wyjazd wakacyjny

Gdy po raz pierwszy organizujemy wyjazd samodzielnie zdajemy sobie sprawę, że waluta będzie nam potrzeba nie tylko na drobne wydatki. W takim przypadku większość płatności (np. za hotel, wyżywienie) będziemy ponosić właśnie w walucie. Aby wyjazd był tani musimy więc znaleźć sposób na zakup waluty po atrakcyjnym kursie.

Teoretycznie problem ten rozwiązuje znalezienie kantoru, który posiada atrakcyjne kursy. W praktyce okazuje się jednak, że część wydatków (np. rezerwacja pokoju w hotelu, wynajem samochodu) trzeba opłacić kartą płatniczą. W takim przypadku przeliczenia walutowego dokonuje jednak bank. Kursy stosowane przez banki zwykle nie należą jednak do najniższych i mogą istotnie podnieść koszt wyjazdu.Konto walutowe

Istnieje jednak sposób na opłacenie opisanych wydatków z pominięciem bankowych kursów. Wystarczy otworzyć sobie rachunek w walucie obcej i wyrobić do niego kartę. Wtedy walutę możemy kupić tam, gdzie jest tania. Później wpłacamy ją na konto walutowe i płacimy kartą do tego rachunku. W ten sposób możemy zaoszczędzić nawet 200 zł przy wydatkach rzędu 1 200 euro.Karta ze wzrostem części wydatków

Innym sposobem na obniżenie kosztów wakacyjnego wyjazdu może być korzystanie z karty banku, który zwraca klientom część płatności nią dokonanych. W ten sposób możemy odzyskać od 0,5% do nawet 5% wydanych pieniędzy. Ta najwyższa wartość (5%), wypłacana przez Alior Sync, dotyczy jednak jedynie płatności dokonanych w Internecie. Warto więc wykorzystać kartę tego banku do opłacenia biletów lotniczych czy rezerwacji hotelu. W innych bankach zwrot jest niższy, ale dotyczy także zwykłych płatności. Korzystając z tego typu ofert należy jednak zwracać uwagę na ograniczenia maksymalnej kwoty zwrotu. W części banków wynoszą one jedynie 50 zł miesięcznie.

 

Karta preferowana przez linie lotnicze
Tańsze loty może nam zapewnić również korzystanie z karty preferowanej przez linie lotnicze. Dla przykładu jeśli zamierzamy korzystać linii Ryanair to warto zaopatrzyć się w kartę przedpłaconą (pre-paid) MasterCard. Taka karta zwalnia bowiem z opłaty administracyjnej wynoszącej 6 euro od osoby za lot. W przypadku 4-osobowej rodziny można więc w ten sposób zaoszczędzić 48 euro, czyli ok. 200 zł.Podobnie sytuacja wygląda w przypadku innych przewoźników. Dokonując płatności za lot liniami Wizz Air warto skorzystać z karty kredytowej Citibank Wizz Air. Dzięki niej 4-osobowa rodzina może zaoszczędzić nawet 288 zł. Zniżki na bilety LOTu mogą otrzymać natomiast posiadacze karty kredytowej Citibank-LOT. W przypadku tego rodzaju kart typu Silver i Gold rabat wynosi 3%, a dla kart Platinum - 5%.Łącząc zniżki na loty ze zwrotami otrzymanymi za inne wydatki lub korzyściami z atrakcyjnego kursu możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Warto więc poświęcić nieco czasu na odpowiednie zaplanowanie tego w jaki sposób płacić, aby maksymalnie obniżyć cenę.Jarosław Sadowski
Expander


Wasze komentarze Napisz swój komentarz

Susan Benson: Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczna stopa procentowa - przystępna stopa procentowa w wysokości 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty - tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku funduszy. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem: E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com WhatsApp: +447903159998 Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.
2021-02-11 23:39:32
Lisa Becker: Witam Panie i Panowie. Witamy w NoviCap Financial Service Provider. Czy pilnie potrzebujesz przełomu finansowego? Potrzebujesz pożyczki z różnych powodów? NoviCap oferuje elastyczne opcje pożyczek dostosowane do twoich potrzeb. NoviCap oferuje różnorodne opcje pożyczek wszystkim potrzebującym pomocy finansowej o niskich stopach procentowych 3%, niezależnie od tego, czy jest to pożyczka biznesowa, pożyczka osobista czy pożyczka na rachunki medyczne, zaliczka na wypłatę, finansowanie sprzętu, pożyczka hipoteczna itp. Usługa jest szybka, bezpieczna, niezawodna. Aby uzyskać więcej informacji na temat oferty pożyczki NoviCap, wyślij e-mail za pośrednictwem || novicapserviceprovider@gmail.com || O NOVICAP NoviCap, założona w 2015 roku, jest jednym z największych rynków pożyczek na świecie. Wiele osób, zwłaszcza właścicieli firm, korzysta z bezpłatnej usługi online NoviCap w celu znalezienia finansowania, przeglądając wiele produktów pożyczkowych z naszej szerokiej sieci programów pożyczkowych. NoviCap zapewnia finansowanie w szybki, elastyczny i przejrzysty sposób, oferując jednocześnie profesjonalnym inwestorom możliwość inwestowania w aktywa krótkoterminowe przynoszące ponadprzeciętne zwroty. Jesteśmy bardzo szybcy, godni zaufania i godni zaufania. Możesz pożyczyć od 1000 do 50 milionów euro. NoviCap jest właściwą firmą do skontaktowania się, gdy potrzebujesz pilnej pożyczki. Nigdy więcej marnowania czasu na próby uzyskania pożyczki od innych instytucji finansowych lub stresujące wizyty w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz. Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail na adres || novicapserviceprovider@gmail.com ||
2020-02-23 01:54:53
MagdalenaMariaKowalska: W tym roku lato było piękne i spędziłam je w kraju:) Dobrze jednak wiem że można zaoszczędzić na wymianie waluty naprawdę dużo się wie gdzie warto pieniądze przewalutować a gdzie nie. Ja to wiedzieć muszę, ponieważ prowadzę firmą handlową. Przynajmniej kilka razy w miesiącu kupuję EUR na Gieldawalut.com. W skali roku kilka tys. zł oszczędzam.
2018-10-31 10:50:34
Zonk: Wyjeżdżałem w tym roku za granicę kilka razy, choć nie na wakacje to nie zmienia faktu że potrzebowałem waluty. Kupowałem przez pluskantor.pl i wyszło bardzo korzystnie. Wymieniając w tym kantorze w związku z tymi 4 wyjazdami łącznie ponad 1000 zł zaoszczędziłem.
2018-10-11 01:04:21
Snoopy: Na etapie wymiany waluty jaki by nie był tego cel zawsze korzystnie wychodzę realizując przewalutowanie na platformie Amronet, nawet nie po kursie własnym. Stawki ustalone do szybkich transakcji są na tyle dobre że mi to spokojnie wystarczy.
2018-09-24 22:57:55
łucja: Możecie zaoszczędzić też jak sami sobie zorganizujecie spłatę kredytu w walucie, bo jak bank za Was to robi, nie ma szans. Już wyjaśniam:) Kupując CHF dajmy na to na gieldawalut.com (polecam bo korzystałam) i spłacając bezpośrednio w walucie wychodzi taniej bo: kurs przewlautowania jest niższy niż w banku, koszt podobnie, a więc rata się zmniejszy o kilkadziesiąt zł.
2018-09-14 22:17:22
Marek: Zgadzam się. Jeśli chcesz wymienić walutę korzystnie, to najlepiej przez parę dni śledzić kursy w dobrym kantorze online np. Gieldawalut i wymienić wtedy kiedy kurs będzie dla nas najkorzystniejszy. Ja tak zawsze robię i udaje mi się zawsze coś na tym ugrać.
2018-08-29 21:34:13
breks: Jeśli planujemy wyjazd to tak- wymiana waluty jest spodziewana więc można pomyśleć o tym wcześniej. Tylko że ja nie tylko na ten cel potrzebuję EUR i to dość często. Niedawno zacząłem wymieniac walutę we wspomnianym już tutaj kantorze- pluskantor.pl, on pod względem szybkości wymiany jest jak dotychczas niezastąpiony.
2018-08-21 01:03:11
Irek: Warto przewalutowanie zaplanować z wyprzedzeniem, wówczas da się możliwie najwięcej pieniędzy zaoszczędzić. Robię tak właśnie korzystając wymiany waluty społecznościowo- na Gieldawalut.com. Sam określam kurs nieco lepszy niż dostępny , transakcja zawsze dochodzi do skutku, a w kieszeni dodatkowych parę złotych zostaje.
2018-07-30 13:39:59
dari: To dość oczywista sprawa. Przecież nikt za darmo ci nie zorganizuje wakacji. Więc jak chcesz mieć tanie wakacje to sam musisz je sobie zorganizować. No i kwestia wymiany walut - najtaniej wychodzi przez internet na Pluskantor. I co tez ważne, mają dobrze zabezpieczoną stronę - tak jak w bankach internetowych.
2018-07-27 21:40:27
Karrol: Jak się chce zaoszczędzić na wakacjach zagranicznych, to podstawą jest by wymienić pieniądze w kantorze online. Ja przed tegorocznym urlopem otworzyłem sobie konta na Amronet i nie dość, że mają kursy zbliżone do rynkowych, to jeszcze dla nowych klientów maja bardzo dobrą promocję na prowizję.
2018-07-26 21:16:27
Jaczek: Można zarówno zaoszczędzić jak i stracić, zależy czy umie się rozsądnie panować czy nie. Fałszywie skromny nie będę- planuję sam i nigdy nie przepłacam. Na wymianie waluty w ubiegłym roku nawet więcej zaoszczędziłem niż zaplanowałem, bo zobaczyłem, że Pluskantor.pl pierwsze przewalutowanie realizuje za free i tym sposobem kupiłem EUR po czystym kursie rynkowym.
2018-07-05 23:06:06
estera: Jasne że jak samemu zorganizujemy wyjazd to możemy zaoszczędzić, co wszystkie decyzje co, gdzie, za ile podejmujemy sami. Jeśli chodzi o wymianę waluty, ja bym na pewno skorzystała z gieldawalut,com, już na pierwszy rzut oka widać że kursy są bardzo korzystne, zbliżone do średnich rynkowych.
2018-06-14 21:33:50
Bogusław: Kwestię wymiany waluty rozegrałem w bardzo podobny sposób. Najpierw rachunek walutowy w banku. Co prawda bank mi proponował przewalutowania przez swoją platformę ale ja najpierw porównałem kursy w necie i zdecydowałem się na Amronet. Sprawdziłem też czy będę miał bezpłatne przelewy w obie strony. Jest tak oczekiwałem.
2018-05-27 13:31:30
Artur: Warto pamiętać aby podczas pobytu za granicą nigdy nie płacić kartą do konta w PLN, automatyczne przewalutowanie nieźle daje wtedy po kieszeni. Lepiej założyć sobie darmowe konto walutowe a walutę kupić i tak poza bankiem- tam gdzie taniej, czyli w e-kantorze, ja bardzo korzystnie np. kupuję w Pluskantor.pl. Kurs niewiele się różni od rynkowego.
2018-03-26 23:20:45
® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.