SONDA

Czy udzielasz porad prawnych pro bono?

Stadiony piłkarskie już otwarte

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów piłki nożnej. Od 19 czerwca kibice wracają na stadiony, choć na nowych zasadach.

Stadiony piłkarskie już otwarte

Częściowe otwarcie stadionów dla kibiców

 

Kolejny etap łagodzenia obostrzeń – czyli częściowe otwarcie stadionów dla kibiców – stał się faktem 19 czerwca. Jak przekonywał premier, sport jest potrzebny nam wszystkim – dla zdrowia i hartu ducha, a przy tym ma dawać radość nie tylko kibicom, ale wszystkim Polakom. Nie wszyscy fani piłki nożnej będą mogli jednak cieszyć się meczem „na żywo”.

 

Czytaj też: Kto otrzyma dodatek solidarnościowy?

 

 

Nowe zasady na stadionach

 

Zgodnie z rozporządzeniem, na stadionach i boiskach w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego seniorów w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej i trzeciej klasie rozgrywkowej oraz Pucharze Polski lub ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie piłka nożna oraz na stadionach oraz przy wykorzystaniu infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów motorowych w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej klasie rozgrywkowej oraz przez ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie żużlowym organizacja współzawodnictwa sportowego odbywała się tak, aby udostępniono publiczności co czwarte miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, z tym że nie więcej niż 25 procent liczby miejsc przewidzianych dla publiczności.

 

 

 

Powyższe oznacza, ze na stadion dostanie się jedynie ¼ kibiców. Prócz tego obowiązywać będą również dalsze obostrzenia sanitarne, takie jak obowiązek noszenia maseczek czy dezynfekcji.
  

 

Źródło:
Oficjalna strona Serwis Rzeczypospolite Polskiej.
 

 


Data: 20.06.2020 10:21
Autor/Źródło: Zespół portalu SerwisPrawa.pl
Kategoria: Po pracy
Słowa kluczowe: odmrażanie trybun, piłka nożna, otwarte stadiony, Częściowe otwarcie stadionów dla kibiców, Nowe zasady na stadionach piłkarskich
® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.